Zveme Vás na poznávací zájezdy za uměním po Evropě! Vybíráme ty nejatraktivnější galerie a muzea! Můžete se těšit na komentované prohlídky výstav i vzájemné diskuse o umění.
Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
"... jezdím s Vámi na zájezdy už pravidelně. To, co se člověk dozví během komentovaných prohlídek výstav, je nesmírně obohacující. Pokaždé se moc těším na nové zážitky z cest..." Dáša
"Děkuji Vám za úžasný zájezd do Drážďan! Moc jsme si ho s manželem užili." Marcela
"...i když modernímu umění nerozumím, po prohlídce výstavy s Vaší průvodkyní Eliškou jsem pochopil důležité souvislosti a lépe se orientuji. Děkuji Vám!" Marek
Zveme Vás na poznávací zájezd za uměním do jarních Drážďan. Prohlédneme si společně významné světové galerie Albertinum a Zwinger. Bude i čas na procházku rozkvetlým městem a prohlídku architektonických skvostů Drážďan. To vše s komentářem naší sympatické průvodkyně.
Vídeň nabízí nezapomenutelnou atmosféru. My si ji na našem poznávacím zájezdu navíc zpříjemníme návštěvou zajímavých výstav!
Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na zájezd do Mnichova, bavorského velkoměsta, kde se především v „Muzejní čtvrti“ nachází na 50 muzeí a je tak opravdu z čeho vybírat!
Na podzim roku 2017 připravuje vídeňská galerie Albertina ve spolupráci s Ashmolean Museem v Oxfordu, které se může pyšnit vůbec největší sbírkou kreseb Raffaela Santiho, ucelenou výstavu Raffaelových prací na papíře. Z celkem 140 kreseb ve vlastnictví obou institucí budou vybrány ty nejdůležitější a současně nebude chybět ani několik Raffaelových maleb z vlastnictví Albertiny.
"Tomáš Kubík nám na výstavě vysvětlil postup malby, který používali malíři 19. století. Od té doby se na staré obrazy dívám úplně jinýma očima a čerpám z nich inspiraci :) " Martina
"Jsme nadšeni zájezdem do kunsthistorického muzea ve Vídni. Tolik významných malířů a uměleckých děl a tak blízko! Člověk nemusí jezdit do Louvru :) Příště s Vámi pojedeme zase." Romča a Zdeněk
Zveme Vás na zájezd do Vánoční Vídně!

Zájezd do Berlína - výstava Wanderlust a stálá sbírka Alte Nationalgalerie

Všechny zájemce o umění srdečně zveme na poznávací zájezd do Berlína. 
Zájezd do Berlína bude tematicky určen výstavou Wanderlust - Von Caspar David Friedrich bis Auguste Renoir (Radost z putování: od Caspara Davida Friedricha k Auguste Renoirovi) a pak též uměním 19. století ve sbírkách Alte Nationalgalerie.
Zájezd se koná 16.6.2018.

 

 

 

Radost z putování: od Caspara Davida Friedricha k Auguste Renoirovi

Pro výstavu Wanderlust v berlínské Alte Nationalgalerie je určujícím motivem postava romantického poutníka. Působivě jej vystihuje obraz Caspara Davida Friedricha, Poutník nad mořem mlhy – postava pozorující mlžnaté panorama před sebou a zároveň plně pohroužená do sebe sama. Tato romantická dvojznačnost – spojení krajiny a člověka, vnějšku a vnitřku, putování k cíli i od cíle, to vše jsou bytostně romantické, přitom ale plně současné motivy: „když si uvědomím, že můj pohled nesměřuje tam, kam se poklidně upírá, nýbrž užasle pozoruje mne samotného, jak hledím dolů ke dvorcům vezdejšího světa: neboť ten, kdo se tu dívá, […] to nejsem já, […] jsem naprosto ponořen do sebe […], a jak tak hledím z tak hlubokého a téměř posledního temna, […] mám tušení, že jsem sám horou, sám pahorkem, sám jsem světlem a sám jsem krajinou k níž nedospěji […].“[1]

Putování se stalo jedním z ústředních motivů malby v 19. století. Symbolizuje zkoumání nových cest ve světě i v životě, je radostným putováním, ale je prodchnuto i melancholií večera, je duchovním osudem i soužitím s nádhernou a temperamentní přírodou. V této šíří námětů i podání je fenomén poutnictví vskutku nadčasový a mezinárodně platný. Je to vidět ostatně i na tom, že díla shromážděná na výstavě pocházejí z Francie, Německa, Ruska i USA.

Širším tématem výstavy je zájem o přírodu, cestování a putování, tak jak to naznačují jednotlivé kapitoly výstavy: Objev přírody, Životní cesta, Cesta umělce, Vycházky, Vytoužená Itálie, Cesty poutníků v Alpách.

Na výstavě uvidíme, krom jiných, díla Caspara Davida Friedricha, Karla Friedricha Schinkela, Gustave Courbeta,  Auguste Renoira, Paula Gaugina, Emila Noldeho, Ernsta Ludwiga Kirchnera, Otto Dixe či Ernsta Barlacha.

Pro berlínskou Alte Nationalgalerie je výstava Wanderlust určitě jednou z profilujících výstav roku.

Alte Nationalgalerie - Stálá sbírka 19. Století

Navštívíme též stálou sbírku Alte Nationalgalerie, zaměřenou na umění 19. století. Obsahuje jednu z nejdůležitějších sbírek malířství 19. století v Německu a zahrnuje díla romantických malířů, především Caspara Davida Friedricha, dále historických malířů jako je Adolf Menzel, impresionistů Edouarda Maneta, Clauda Moneta, Auguste Renoira či sochaře Auguste Rodina. K nejvýznamnějším dílům patří např. obraz Mnich na břehu moře od Caspara Davida Friedricha, Ostrov mrtvých symbolistního umělce Arnolda Bröcklina nebo obraz V zimní zahradě od Edouarda Maneta.

 • Vstupné společné pro výstavu i stálou expozici: 12,00 €
 • Audioguide na výstavu Wanderlust: 5,00 €
 • Plánovaná délka prohlídky výstavy Wanderlust: 2,5 - 3 hodiny
 • Plánovaná délka prohlídky stálé sbírky 19. století: 2,5 - 3 hodiny

   

          
 

Program zájezdu

Termín: 16.6.2018

05:45 Sraz u sochy Sv. Václava nahoře na Václavském náměstí. Prosíme, buďte dochvilní, přepravní firma nám kvůli přísným směrnicím EU neumožnuje čekání

06:00 Odjezd z Prahy

10:15 Příjezd do Berlína. Následuje prohlídka výstav

10:30 – 13:30 Prohlídka výstavy Wanderlust. Von Caspar David Friedrich bis Auguste Renoir

13:30 – 14:00 Přestávka, oběd

14:30 – 17:00 Prohlídka stálé sbírky 19. století

18:00 Odjezd do Prahy

22:30 Příjezd do Prahy na Václavské náměstí
 

Služby průvodce

 • Zájezdem Vás bude provázet náš oblíbený průvodce Mgr. Kamil Nábělek Ph.D.
   
 • Náš průvodce se o klienty stará po celý průběh zájezdu. Zajišťuje veškeré organizační otázky, nákup vstupenek, komentované prohlídky atd. Odborný výklad začíná již v atobuse během cesty na výstavu. Komentovaná prohlídka dále pokračuje přímo v galerii. Využíváme tour guide system = každý účastník zájezdu dostane mini sluchátko, které si připevní na ucho a zřetelně slyší komentář našeho průvodce až do vzdálenosti 100 mertrů. Poslech odborného výkladu je tak velmi komfortní.

  Pokud se někdo chce vzdálit od skupiny, nebo si během zájezdu udělat vlastní program, není problém. Stačí to oznámit průvodci a domluvit si místo srazu před odjezdem do Prahy. Na každém zájezdu se Vám snažíme vyjít maximálně vstříc. Spokojenost našich klientů je vždy na prvním místě!
   

Cena zájezdu a rezervace míst:

 • Cena zájezdu je 1.500.- Kč. Do této ceny spadá cesta tam a zpět komfortním autobusem a služby průvodce.
 • Vstupné do galerie si účastníci hradí sami. Obvykle využíváme skupinových slev. Ceny uvedené v článku výše jsou orientační.
   

Jak se přihlásit:

 • Na zájezd se přihlašujte vyplněním závazné online přihlášky pod tímto textem.
 • Je také možné se přihlásit i zaplatit osobně v naší kanceláři Cesty za uměním.
  Adresa Politických vězňů 911/8, Praha 1, 5. patro, číslo dveří 602.
  Otevírací doba kanceláře je pondělí až pátek vždy od 12:00 do 17:00 hod.
  Vaši návštěvu prosím předem ohlaste na email info@malbaakresba.cz nebo telefonicky na číslech 775 024 532, 606 136 297. Děkujeme Vám.
   

Rezervace míst:

 • Pro rezervaci Vašeho místa na zájezdu nám prosím zašlete cenu zájezdu na náš účet 2108693581/2700.
 • Variabilní symbol zájezdu: 16062018.
 • Do zprávy pro příjemce napište celé jméno účastníka zájezdu.
 • Vaše místo na zájezdu je tím zarezervováno. Potvrzení o platbě Vám zašleme na Váš email. 
 • Při jakýchkoli nejasnostech nás prosím neváhejte kontaktovat!
   

Dárkový poukaz!

 • Zájezd můžete věnovat i formou dárkového poukazu! Více informací zde.
   

Těšíme se na Vás a na náš společný zážitek!


 

Závazná přihláška na zájezd s cestovní agenturou Cesty za uměním s.r.o.

Vyplněním a odesláním přihlášky vyslovuje klient souhlas se Všeobecnými podmínkami cestovní agentury Cesty za uměním s r.o. a Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Přihlašte se k odběru novinek. Kontaktujte nás!

Věnujte svým blízkým DÁRKOVÝ POUKAZ na naše zájezdy! Více informací zde.

Kurz dějin umění
Nastoupit můžete i v průběhu kurzu. Více informací
 zde.

Členství cestovní agentury Cesty za uměním s.r.o.

Co Vám členství přinese? Velké slevy na všechny zájezdy za uměním a další výhody. Více informací 
zde.

Hledáme nové průvodce!

Vystudoval jste dějiny umění?Jste kunsthistorik nebo je kultura Váš velký koníček? Máte zájem cestovat po Evropě se zajímavou skupinou nadšenců do umění?
 
Hledáme nové průvodce do našeho týmu! 
Nabízíme zajímavou spolupráci a dobrou odměnu.
 
Své nabídky pište na mail
info@cestyzaumenim.cz nebo nás kontaktujte telefonicky 775 024 532, 606 136 297.
 
V současné době hledáme průvodce se specializací a zaměřením na zájezdy do Itálie. 

ART-WE.CZ

Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii!

V naší kanceláři je možné platit kartou.

Zájezdy lze platit platebnímy kartami Visa, MasterCard, Maestro.

Přijímáme i tyto platební poukázky a karty:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.

Naši partneři:www.artcasopis.cz

www.pebeo-eshop.cz


http://www.nielsen.cz/


Kurzy jógy


www.manekin.cz


Kontaktujte nás!

 • Email: 
  info@cestyzaumenim.cz

  Napište nám a my Vám odpovíme jak nejrychleji to bude možné. Na víkendové emaily odpovídáme následující pracovní den. 
 • Tel.: 
  775 024 532, 606 136 297
  Na telefonu jsme pro Vás k dispozici každý pracovní den od 9:00 do 17:00 hod. Pokud se nám náhodou nemůžete dovolat nezoufejte, zavoláme Vám zpátky :)
 • Adresa kanceláře:
  Politických vězňů 911/8,
  Praha 1,  5. patro, č. dveří 602. 

  V kanceláři jsme pro Vás k dispozici pondělí - pátek od 12:00 do 17:00 hod. 
  Vaší návštěvu prosím předem ohlaste emailem či telefonicky. 
  Děkujeme Vám.