Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
"Děkuji Vám za úžasný zájezd do Drážďan! Moc jsme si ho s manželem užili." Marcela
"...i když modernímu umění nerozumím, po prohlídce výstavy s Vaší průvodkyní Eliškou jsem pochopil důležité souvislosti a lépe se orientuji. Děkuji Vám!" Marek
Zveme Vás na poznávací zájezd za uměním do jarních Drážďan. Prohlédneme si společně významné světové galerie Albertinum a Zwinger. Bude i čas na procházku rozkvetlým městem a prohlídku architektonických skvostů Drážďan. To vše s komentářem naší sympatické průvodkyně.
Vídeň nabízí nezapomenutelnou atmosféru. My si ji na našem poznávacím zájezdu navíc zpříjemníme návštěvou zajímavých výstav!
Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na zájezd do Mnichova, bavorského velkoměsta, kde se především v „Muzejní čtvrti“ nachází na 50 muzeí a je tak opravdu z čeho vybírat!
Na podzim roku 2017 připravuje vídeňská galerie Albertina ve spolupráci s Ashmolean Museem v Oxfordu, které se může pyšnit vůbec největší sbírkou kreseb Raffaela Santiho, ucelenou výstavu Raffaelových prací na papíře. Z celkem 140 kreseb ve vlastnictví obou institucí budou vybrány ty nejdůležitější a současně nebude chybět ani několik Raffaelových maleb z vlastnictví Albertiny.
"Jsme nadšeni zájezdem do kunsthistorického muzea ve Vídni. Tolik významných malířů a uměleckých děl a tak blízko! Člověk nemusí jezdit do Louvru :) Příště s Vámi pojedeme zase." Romča a Zdeněk
Zveme Vás na zájezd do Vánoční Vídně!

8.12.2018 Zájezd do Vídně na výstavu nejslavnějšího impresionistického malíře Clauda Moneta!

Pojďte si společně s námi opět vychutnat atmosféru Vídně, kde Vás tentokrát čeká nezapomenutelný kulturní zážitek v podobě jedinečné výstavy impresionistického malíře Clauda Moneta v galerii Albertina! Zájezd se koná 8.12.2018.

 

 

všeobecně nejznámějších představitelů. A to nejen proto, že právě podle jeho obrazu „Imprese - východ slunce“, zachycující přístav Le Havre, dostalo z pera kritika Luise Leroye název celé umělecké hnutí. Claude Monet je také považován za předního mistra na zachycení světla a toto vše ho bezpochyby staví mezi přední velikány moderního malířství. Věnoval se nejen malbě marin a pobřeží řeky Seiny – obrazů, kde se snažil zachytit světlo dopadající na vodní hladinu, ale také letním a zimním krajinám venkova i městské architektuře, jenž formou sérií maloval v různých denních dobách.

Tato velká monografická Monetova výstava bude zaměřena především na jeho zájem o barvu, stejně jako jeho fascinaci vodní hladinou a světem rostlin na ní. Bude tedy orientována zejména na jeho pozdní období, kdy maloval mimo jiné také slavné lekníny na hladině jezírka zahrady u svého domu v Giverny. Toto jeho závěrečné tvůrčí období, kdy byl vzhledem k postupující oční chorobě již téměř slepý, je obzvláště ceněno pro jeho orientaci na barvu jako základní složku obrazové plochy a také přechod místy až k abstraktnímu malířskému pojetí.

Na výstavě budou představeny nejen tři malby přímo ze sbírek Albertiny, ale zapůjčeno bude i mnoho prací z různých dalších muzeí a soukromých sbírek. Výstavu Albertina připravuje zejména ve spolupráci s Musée Marmottan v Paříži. Díla byla vybrána tak, aby co širším měřítku nastínila umělcův vývoj od realismu, přes impresionismus až po již zmiňovanou polohu, kdy se barva a světlo doslova odtrhli od zobrazovaného předmětu a veškeré soustředění padlo pouze na tyto dvě samotné veličiny, které vyplynuly na základě jeho dlouhodobého pozorování přírody.

 • Více informací o výstavě najdete zde.

 

 

 


 

Časový harmonogram zájezdu:

 • Zájezd se koná 8.12.2018
   
 • 6:45 – Sraz u sochy Sv. Václava nahoře na Václavském náměstí. Poznáte nás tak, že naše průvodkyně bude mít ceduli s nápisem: Vídeň - Monet
   
 • 7:00 – Odjezd! Prosíme buďte dochvilní! Přepravní firma nám kvůli přísným směrnicím EU neumožnuje čekání.
   
 • 11:00 – Příjezd do Vídně. Prohlídka výstavy.
   
 • 18:00 – Odjezd z Vídně.
   
 • cca 22:30 – Příjezd do Prahy na Václavské náměstí .


Průvodce:


Cena zájezdu:

 • Cena zájezdu je 1.500.- Kč. Do této ceny spadá cesta tam a zpět komfortním autobusem a služby průvodce. Vstupné si účastníci hradí sami.
 • Vstupné do Albertiny činí:
  12.90 EUR / dospělí 
  9.90 EUR / osoba ve skupině větší než 15 osob (to platí pro náš zájezd)
  8.50 EUR / studenti (do 19 let vstupné zdarma)

Služby průvodce:

 • Náš průvodce se o klienty stará po celý průběh zájezdu. Zajišťuje veškeré organizační otázky, hromadný nákup vstupenek, komentované prohlídky atd. Odborný výklad začíná již v atobuse během cesty na výstavu. Komentovaná prohlídka dále pokračuje přímo v galerii. Využíváme tour guide system = každý účastník zájezdu dostane mini sluchátko, které si připevní na ucho a zřetelně slyší komentář našeho průvodce až do vzdálenosti 100 mertrů. Poslech odborného výkladu je tak velmi komfortní.
 • Pokud se někdo chce vzdálit od skupiny, nebo si během zájezdu udělat vlastní program, není problém. Stačí to oznámit průvodci a domluvit si místo srazu před odjezdem do Prahy. Na každém zájezdu se Vám snažíme vyjít maximálně vstříc. Spokojenost našich klientů je vždy na prvním místě!


Jak se přihlásit:

 • Na zájezd se přihlašujte vyplněním online přihlášky pod tímto textem.
 • Můžete se přihlásit a zaplatit i osobně v naší kanceláři Cesty za uměním.
  Adresa: Politických vězňů 911/8, Praha 1, 5. patro, číslo dveří 602.
  Otevírací doba kanceláře je pondělí až pátek vždy od 12:00 do 17:00 hod.
  Vaší návštěvu prosím předem ohlašte emailem či telefonicky na                                        606 136 297. Děkujeme Vám.

Rezervace míst:

 • Pro rezervaci Vašeho místa na zájezdu nám prosím zašlete cenu zájezdu na náš účet 2108693581/2700.
 • Variabilní symbol platby = v.s. zájezdu: 08122018
 • Do zprávy pro příjemce napište celé jméno účastníka zájezdu.
 • Vaše místo na zájezdu je tím zarezervováno. Potvrzení o platbě Vám zašleme na Váš email. 
 • Při jakýchkoli nejasnostech nás prosím neváhejte kontaktovat!

 

Máme pro Vás připravený autobus s kapacitou pro 49 lídi.

Zájezd je zcela naplněn.

Těšíme se na Vás a na náš společný zážitek!

Claude Monet (1840–1926) stojí v popředí v rámci impresionistického hnutí jako jeden z jeho

Závazná přihláška na zájezd s cestovní agenturou Cesty za uměním s.r.o.

Vyplněním a odesláním přihlášky vyslovuje klient souhlas se Všeobecnými podmínkami cestovní agentury Cesty za uměním s r.o. a Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Zveme Vás na  Kurz dějin umění pro pokročilé. Během, kterého budete mít možnost se dozvědět mimo jiné především podrobnosti a zajímavosti o životě a dílech vybraných slavných umělců.I. běh kurzu začíná od 5.11.2018. Informace zde.

Přihlašte se k odběru novinek. Kontaktujte nás!

Kurz dějin umění
Nastoupit můžete i v průběhu kurzu. Více informací
 zde.

Členství cestovní agentury Cesty za uměním s.r.o.

Co Vám členství přinese? Velké slevy na všechny zájezdy za uměním a další výhody. Více informací
 zde.

Hledáme nové průvodce!

Vystudoval jste dějiny umění?Jste kunsthistorik nebo je kultura Váš velký koníček? Máte zájem cestovat po Evropě se zajímavou skupinou nadšenců do umění?
 
Hledáme nové průvodce do našeho týmu! 
Nabízíme zajímavou spolupráci a dobrou odměnu.
 
Své nabídky pište na mail
info@cestyzaumenim.cz nebo nás kontaktujte telefonicky 775 024 532, 606 136 297.
 
 

ART-WE.CZ

Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii!


Z technických důvodů dočasně nepříjmáme platební karty.


Přijímáme i tyto platební poukázky a karty:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.

Naši partneři:www.artcasopis.cz

www.pebeo-eshop.cz


http://www.nielsen.cz/


Kurzy jógy


www.manekin.cz


Kontaktujte nás!

 • Email: 
  info@cestyzaumenim.cz

  Napište nám a my Vám odpovíme jak nejrychleji to bude možné. Na víkendové emaily odpovídáme následující pracovní den. 
 • Tel.: 
  606 136 297
  Na telefonu jsme pro Vás k dispozici každý pracovní den od 9:00 do 17:00 hod. Pokud se nám náhodou nemůžete dovolat nezoufejte, zavoláme Vám zpátky :)
 • Adresa kanceláře:
  Politických vězňů 911/8,
  Praha 1,  5. patro, č. dveří 602. 

  V kanceláři jsme pro Vás k dispozici pondělí - pátek od 12:00 do 17:00 hod. 
  Vaší návštěvu prosím předem ohlaste emailem či telefonicky. 
  Děkujeme Vám.