Zveme Vás na poznávací zájezdy za uměním po Evropě! Vybíráme ty nejatraktivnější galerie a muzea! Můžete se těšit na komentované prohlídky výstav i vzájemné diskuse o umění.
Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
"... jezdím s Vámi na zájezdy už pravidelně. To, co se člověk dozví během komentovaných prohlídek výstav, je nesmírně obohacující. Pokaždé se moc těším na nové zážitky z cest..." Dáša
"Děkuji Vám za úžasný zájezd do Drážďan! Moc jsme si ho s manželem užili." Marcela
"...i když modernímu umění nerozumím, po prohlídce výstavy s Vaší průvodkyní Eliškou jsem pochopil důležité souvislosti a lépe se orientuji. Děkuji Vám!" Marek
Zveme Vás na poznávací zájezd za uměním do jarních Drážďan. Prohlédneme si společně významné světové galerie Albertinum a Zwinger. Bude i čas na procházku rozkvetlým městem a prohlídku architektonických skvostů Drážďan. To vše s komentářem naší sympatické průvodkyně.
Vídeň nabízí nezapomenutelnou atmosféru. My si ji na našem poznávacím zájezdu navíc zpříjemníme návštěvou zajímavých výstav!
Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na zájezd do Mnichova, bavorského velkoměsta, kde se především v „Muzejní čtvrti“ nachází na 50 muzeí a je tak opravdu z čeho vybírat!
Na podzim roku 2017 připravuje vídeňská galerie Albertina ve spolupráci s Ashmolean Museem v Oxfordu, které se může pyšnit vůbec největší sbírkou kreseb Raffaela Santiho, ucelenou výstavu Raffaelových prací na papíře. Z celkem 140 kreseb ve vlastnictví obou institucí budou vybrány ty nejdůležitější a současně nebude chybět ani několik Raffaelových maleb z vlastnictví Albertiny.
"Tomáš Kubík nám na výstavě vysvětlil postup malby, který používali malíři 19. století. Od té doby se na staré obrazy dívám úplně jinýma očima a čerpám z nich inspiraci :) " Martina
"Jsme nadšeni zájezdem do kunsthistorického muzea ve Vídni. Tolik významných malířů a uměleckých děl a tak blízko! Člověk nemusí jezdit do Louvru :) Příště s Vámi pojedeme zase." Romča a Zdeněk
Zveme Vás na zájezd do Vánoční Vídně!

Drážďany - Sixtinská madona ve Zwingeru a výstava Gerharda  Richtera v Albertinu

Zveme Vás na další poznávací zájezd za uměním do Drážďan tentokrát i s návštěvou speciální výstavy Gerharda Richtera v Albertinu. Čas bude také na procházku městem s prohlídkou architektonických skvostů Drážďan. To vše s komentářem naší sympatické průvodkyně. Zájezd se koná 14.7.2018.

 

 

 

Zveme Vás na jednodenní umělecko-poznávací zájezd do města, jemuž se pro jeho architektonickou výjimečnost přezdívá Florencie severu! Hlavními cíli budou nejprve návštěva sbírek starého umění ve světoznámém Zwingeru a poté prohlídka krátkodobé výstavy Gerharda Richtera s názvem „Nové malby“ v galerii Albertinum.

Celosvětová sláva Zwingeru se zakládá na kvalitních souborech nejslavnějších mistrovských děl historie umění. Ke stěžejním dílům patří italské malířství doby renesance s hlavními díly Raffaela, Giorgioneho, Tiziana, Correggia, Mantegny, Botticelliho a Parmigianina.

Stejně tak významná je i sbírka holandských a vlámských malířů 17. století. Velkým počtem děl jsou zastoupeni Rembrandt, Rubens a jejich dílny. Galerie dále prezentuje vynikající díla německého a holandského malířství, mezi nimi i Van Eycka, Dürera, Cranacha a Holbeina. Muzeum mimo jiné vlastní jedinečná díla španělských a francouzských umělců 17. století.

 • Více informací o stálé sbírce obrazů ve Zwingeru najdete zde

   

                               
                                Raffael Santi - Sixtinská madona Od roku 2002 nově zrekonstruovaná budova Albertina nám nabídne stálou sbírku začínající obdobím romantismu s vrcholnými díly Caspara Davida Friedricha, dále zahrnující modernistická díla od předních umělců jako Ernst Ludwig Kirchner či Paul Gauguin, s přesahem až do současného umění, které zde reprezentuje například výborný Gerhard Richter, Georg Baselitz či Anselm Kiefer.

Během tohoto zájezdu budeme mít ale také jedinečnou možnost shlédnout výstavu „Nové malby“ bezpochyby jednoho z nejslavnějších současných německých umělců, který se v Drážďanech narodil - Gerharda Richtera. Jeho tvorba pokrývá již více než pět dekád a u příležitosti jeho 85. narozenin uspořádal Archiv Státních uměleckých sbírek v Drážďanech výstavu jeho aktuálních abstraktních maleb. Tyto malby, tvořené od roku 2015, jsou velice odlišné od předešlé tvorby především pro své jemně modulované povrchy. Naprosto se rovnají jeho pracím z 80. let 20. století a uchvacují zářivostí a rozmanitostí barev.

Kromě štětce a špachtle zde Gerhard Richter použil také nůž k vyškrabávání cest na povrchu obrazu, které odhalují vrstvy olejové malby. Tento proces využíval také při svých malbách v 90. letech, ovšem zde již nůž nevyužívá pouze k tvorbě vertikálních a diagonálních rýh, ale pohybuje jím zcela volně, gesticky. Tyto nové malby tak jistě předesílají opět zcela neokoukanou dynamiku v Richterově tvorbě.

 • Více informací o výstavě najdete zde


       
         Gerhard Richter - abstrakce

   

Služby průvodce:

 • Náš průvodce se o klienty stará po celý průběh zájezdu. Zajišťuje veškeré organizační otázky, nákup vstupenek, komentované prohlídky atd. Odborný výklad začíná již v atobuse během cesty na výstavu. Komentovaná prohlídka dále pokračuje přímo v galerii. Využíváme tour guide system = každý účastník zájezdu dostane mini sluchátko, které si připevní na ucho a zřetelně slyší komentář našeho průvodce až do vzdálenosti 100 mertrů. Poslech odborného výkladu je tak velmi komfortní.

  Pokud se někdo chce vzdálit od skupiny, nebo si během zájezdu udělat vlastní program, není problém. Stačí to oznámit průvodci a domluvit si místo srazu před odjezdem do Prahy. Na každém zájezdu se Vám snažíme vyjít maximálně vstříc. Spokojenost našich klientů je vždy na prvním místě!
   

Časový harmonogram zájezdu:

 • Zájezd se koná 14.7.2018
 • 7:45 - Sraz všech účastníků "u koně" na Václavském náměstí. Prosíme buďte dochvilní! Přepravní firma nám kvůli přísným směrnicím EU neumožňuje čekání.
 • 8:00 - Odjezd z Prahy.
 • 10:30 - příjezd do Drážďan. Následují prohlídky galerií a města.
 • 18:00 - Odjezd z Dráždan.
 • cca 20:30 - Příjezd do Prahy.
   

Průvodce:

 • Zájezd povede naše oblíbená průvodkyně MgA. Eliška Furčáková. Kontakt na Elišku je 606 746 377. Pokud byste měli ráno zpoždění nebo nás nemohli najít, prosíme volejte!
   

Cena zájezdu:

 • Cena zájezdu je 1.300.- Kč. Do této ceny spadá cesta tam a zpět komfortním autobusem a služby průvodce. 
 • Vstupné do galerií si účastníci hradí sami. Průvodce vybere od účastníků zájezdu eura a koupí hromadnou vstupenku. Tak Vás vyjde vstupné levněji = Zwinger 9 Euro, Albertinum také 9 Euro.
   

Jak se přihlásit:

 • Na zájezd se přihlašujte vyplněním závazné online přihlášky pod tímto textem.
 • Můžete se také přihlásit i zaplatit osobně v naší kanceláři Cesty za uměním.
  Adresa Politických vězňů 911/8, Praha 1, 5. patro, číslo dveří 602.
  Otevírací doba kanceláře je pondělí až pátek vždy od 12:00 do 17:00 hod.
  Vaši návštěvu prosím předem ohlaste na email info@malbaakresba.cz nebo telefonicky na číslech 775 024 532, 606 136 297. Děkujeme Vám.
   

Rezervace míst:

 • Pro rezervaci Vašeho místa na zájezdu zašlete platbu na náš účet 2108693581/2700.
 • Variabilní symbol zájezdu: 14072018
 • Do zprávy pro příjemce napište jméno účastníka zájezdu. Vaše místo je tím zarezervováno. Potvrzení o platbě Vám zašleme na Váš email.
   

Dárkový poukaz!

 • Zájezd můžete věnovat i formou dárkového poukazu! Více informací zde.
   

Těšíme se na Vás a na náš společný zážitek!


 • Zde si prohlédněte fotografie z našeho minulého zájezdu do Drážďan. Všichni jsme si ho parárdně užili :)

Závazná přihláška na zájezd s cestovní agenturou Cesty za uměním s.r.o.

Vyplněním a odesláním přihlášky vyslovuje klient souhlas se Všeobecnými podmínkami cestovní agentury Cesty za uměním s r.o. a Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Přihlašte se k odběru novinek. Kontaktujte nás!

Věnujte svým blízkým DÁRKOVÝ POUKAZ na naše zájezdy! Více informací zde.

Kurz dějin umění
Nastoupit můžete i v průběhu kurzu. Více informací
 zde.

Členství cestovní agentury Cesty za uměním s.r.o.

Co Vám členství přinese? Velké slevy na všechny zájezdy za uměním a další výhody. Více informací 
zde.

Hledáme nové průvodce!

Vystudoval jste dějiny umění?Jste kunsthistorik nebo je kultura Váš velký koníček? Máte zájem cestovat po Evropě se zajímavou skupinou nadšenců do umění?
 
Hledáme nové průvodce do našeho týmu! 
Nabízíme zajímavou spolupráci a dobrou odměnu.
 
Své nabídky pište na mail
info@cestyzaumenim.cz nebo nás kontaktujte telefonicky 775 024 532, 606 136 297.
 
V současné době hledáme průvodce se specializací a zaměřením na zájezdy do Itálie. 

ART-WE.CZ

Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii!

V naší kanceláři je možné platit kartou.

Zájezdy lze platit platebnímy kartami Visa, MasterCard, Maestro.

Přijímáme i tyto platební poukázky a karty:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.

Naši partneři:www.artcasopis.cz

www.pebeo-eshop.cz


http://www.nielsen.cz/


Kurzy jógy


www.manekin.cz


Kontaktujte nás!

 • Email: 
  info@cestyzaumenim.cz

  Napište nám a my Vám odpovíme jak nejrychleji to bude možné. Na víkendové emaily odpovídáme následující pracovní den. 
 • Tel.: 
  775 024 532, 606 136 297
  Na telefonu jsme pro Vás k dispozici každý pracovní den od 9:00 do 17:00 hod. Pokud se nám náhodou nemůžete dovolat nezoufejte, zavoláme Vám zpátky :)
 • Adresa kanceláře:
  Politických vězňů 911/8,
  Praha 1,  5. patro, č. dveří 602. 

  V kanceláři jsme pro Vás k dispozici pondělí - pátek od 12:00 do 17:00 hod. 
  Vaší návštěvu prosím předem ohlaste emailem či telefonicky. 
  Děkujeme Vám.