Zveme Vás na poznávací zájezdy za uměním po Evropě! Vybíráme ty nejatraktivnější galerie a muzea! Můžete se těšit na komentované prohlídky výstav i vzájemné diskuse o umění.
Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
"... jezdím s Vámi na zájezdy už pravidelně. To, co se člověk dozví během komentovaných prohlídek výstav, je nesmírně obohacující. Pokaždé se moc těším na nové zážitky z cest..." Dáša
"Děkuji Vám za úžasný zájezd do Drážďan! Moc jsme si ho s manželem užili." Marcela
"...i když modernímu umění nerozumím, po prohlídce výstavy s Vaší průvodkyní Eliškou jsem pochopil důležité souvislosti a lépe se orientuji. Děkuji Vám!" Marek
Zveme Vás na poznávací zájezd za uměním do jarních Drážďan. Prohlédneme si společně významné světové galerie Albertinum a Zwinger. Bude i čas na procházku rozkvetlým městem a prohlídku architektonických skvostů Drážďan. To vše s komentářem naší sympatické průvodkyně.
Vídeň nabízí nezapomenutelnou atmosféru. My si ji na našem poznávacím zájezdu navíc zpříjemníme návštěvou zajímavých výstav!
Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na zájezd do Mnichova, bavorského velkoměsta, kde se především v „Muzejní čtvrti“ nachází na 50 muzeí a je tak opravdu z čeho vybírat!
Na podzim roku 2017 připravuje vídeňská galerie Albertina ve spolupráci s Ashmolean Museem v Oxfordu, které se může pyšnit vůbec největší sbírkou kreseb Raffaela Santiho, ucelenou výstavu Raffaelových prací na papíře. Z celkem 140 kreseb ve vlastnictví obou institucí budou vybrány ty nejdůležitější a současně nebude chybět ani několik Raffaelových maleb z vlastnictví Albertiny.
"Tomáš Kubík nám na výstavě vysvětlil postup malby, který používali malíři 19. století. Od té doby se na staré obrazy dívám úplně jinýma očima a čerpám z nich inspiraci :) " Martina
"Jsme nadšeni zájezdem do kunsthistorického muzea ve Vídni. Tolik významných malířů a uměleckých děl a tak blízko! Člověk nemusí jezdit do Louvru :) Příště s Vámi pojedeme zase." Romča a Zdeněk
Zveme Vás na zájezd do Vánoční Vídně!

Zájezd do Míšně po stopách prvního evropského porcelánu!

Srdečně Vás zveme na jarní zájezd do Míšně, kam se vypravíme po stopách historie nejstarší evropské porcelánové manufaktury v Evropě. V malebné Míšni nás čeká nejen prohlídka manufaktury „Haus Meissen“ i s ukázkovou dílnou, ale také dalších neméně zajímavých pamětihodností města.
Zájezd se koná 1.9.2018.

 

 

 

V Míšni, která leží nedaleko saské kulturní metropole Drážďan, vyrábí porcelánová manufaktura exkluzivní výrobky více než 300 let. „Haus Meissen“ kombinuje ukázkové dílny, umělecká díla minulosti a současnosti a jeho součástí je také luxusní restaurace, ve které se návštěvníkům vše servíruje na výrobcích manufaktury. Nechybí zde také výstava současného umění prezentující umění tvůrců z celého světa, které vzniká přímo v artCampusu, jenž je umístěn ihned vedle expozice.

V „Haus Meissen“ si kromě toho budeme moci prohlédnout také velice inovativní výstavu chemika a umělce Franka Michaelise „Kultivované cykly krystalů“. Frank Michaelis se kultivací krystalů v porcelánu zabývá již mnoho let. Strávil 20 let svého života mimo domov, konkrétně navštívil Čínu, Kazachstán, Peru a Kolumbii. Toto vše se přirozeně zapsalo do jeho paměti jako velká inspirace. Ve svých experimentech se nechává inspirovat především barvami, které pozoroval během potápění v Karibském moři. V „Haus Meissen“ budete moci spatřit více než 50 těchto úžasných prací.

V ukázkových dílnách se zase stanete svědky výroby původního Míšeňského porcelánu v jejích všech čtyřech fázích. Prohlídka začíná krátkým filmem o historii zdejší manufaktury a v dalších místnostech pak přímo zjistíte, jak se porcelán ručně vyráběl.

Ve zbylém odpoledním čase se pak budou moci zájemci zúčastnit prohlídky zámku Albrechtsburg, který je nejstarší zámeckou stavba v Německu, dále Míšeňské katedrály, kostela Panny Marie, kostela sv. Afry a městské radnice.

 • Více informací o míšeňské porcelánové manufaktuře „Haus meissen“ najdete zde.

                                                                                                                                                             
           
 


Časový harmonogram zájezdu:

Zájezd se koná 1.9.2018

 • 07:45 – Sraz u „koně“ na Václavském náměstí
 • 08:00 – Odjezd. Bude z nedalekého parkoviště autobusů, kam se v 8:00 přesuneme. (Prosíme, buďte dochvilní, přepravní firma nám kvůli přísným směrnicím EU neumožnuje čekání)
 • 10:30 – Příjezd do Míšně, prohlídka porcelánové manufaktury „Haus Meissen“ a památek města
 • 18:00 – odjezd do Prahy
 • cca 20:30 – příjezd do Prahy na Václavské náměstí
   

Průvodce:

 • Zájezd povede naše oblíbená průvodkyně Mgr. Kornelia Kolářová, Th.D. Kontakt na průvodkyni 776 712 009. Pokud byste měli ráno zpoždění nebo nás nemohli najít, prosíme volejte! 


Cena zájezdu:

 • Cena zájezdu je 1.300.- Kč. Do této ceny spadá cesta tam a zpět komfortním autobusem a služby průvodce. Vstupné si účastníci hradí sami.
 • Vstupné do porcelánové manufaktury „Haus Meissen“ činí 9 Euro, vstupné do zámku Albrechtsburg činí 8 Euro, pro skupinu více než 15 osob 6,50 Eur (platí pro náš zájezd).
 • Náš průvodce zajistí koupi zlevněné hromadné vstupenky na všechny výstavy, které jsou na programu zájezdu. Pokud mají klienti jiné přání, například chtějí využít jiných slev nebo nechtějí absolvovat všechny výstavy, zorganizují si nákup vstupenek sami.
   

Služby průvodce:

 • Náš průvodce se o klienty stará po celý průběh zájezdu. Zajišťuje veškeré organizační otázky, hromadný nákup vstupenek, komentované prohlídky atd. Odborný výklad začíná již v atobuse během cesty na výstavu. Komentovaná prohlídka dále pokračuje přímo v galerii. Využíváme tour guide system = každý účastník zájezdu dostane mini sluchátko, které si připevní na ucho a zřetelně slyší komentář našeho průvodce až do vzdálenosti 100 mertrů. Poslech odborného výkladu je tak velmi komfortní.
 • Pokud se někdo chce vzdálit od skupiny, nebo si během zájezdu udělat vlastní program, není problém. Stačí to oznámit průvodci a domluvit si místo srazu před odjezdem do Prahy. Na každém zájezdu se Vám snažíme vyjít maximálně vstříc. Spokojenost našich klientů je vždy na prvním místě!
   

Jak se přihlásit:

 • Na zájezd se přihlašujte vyplněním závazné online přihlášky pod tímto textem.
 • Můžete se také přihlásit i zaplatit osobně v naší kanceláři Cesty za uměním.
  Adresa Politických vězňů 911/8, Praha 1, 5. patro, číslo dveří 602.
  Otevírací doba kanceláře je pondělí až pátek vždy od 12:00 do 17:00 hod.
  Vaši návštěvu prosím předem ohlaste na email info@malbaakresba.cz nebo telefonicky na číslech  606 136 297. Děkujeme Vám.
   

Rezervace míst:

 • Pro rezervaci Vašeho místa na zájezdu zašlete platbu na náš účet 2108693581/2700.
 • Variabilní symbol zájezdu: 01092018
 • Do zprávy pro příjemce napište jméno účastníka zájezdu. Vaše místo je tím zarezervováno. Potvrzení o platbě Vám zašleme na Váš email.
   

Dárkový poukaz!

 • Zájezd můžete věnovat i formou dárkového poukazu! Více informací zde.
   

Těšíme se na Vás a na náš společný zážitek!


 

Závazná přihláška na zájezd s cestovní agenturou Cesty za uměním s.r.o.

Vyplněním a odesláním přihlášky vyslovuje klient souhlas se Všeobecnými podmínkami cestovní agentury Cesty za uměním s r.o. a Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Přihlašte se k odběru novinek. Kontaktujte nás!

Věnujte svým blízkým DÁRKOVÝ POUKAZ na naše zájezdy! Více informací zde.

Kurz dějin umění
Nastoupit můžete i v průběhu kurzu. Více informací
 zde.

Členství cestovní agentury Cesty za uměním s.r.o.

Co Vám členství přinese? Velké slevy na všechny zájezdy za uměním a další výhody. Více informací 
zde.

Hledáme nové průvodce!

Vystudoval jste dějiny umění?Jste kunsthistorik nebo je kultura Váš velký koníček? Máte zájem cestovat po Evropě se zajímavou skupinou nadšenců do umění?
 
Hledáme nové průvodce do našeho týmu! 
Nabízíme zajímavou spolupráci a dobrou odměnu.
 
Své nabídky pište na mail
info@cestyzaumenim.cz nebo nás kontaktujte telefonicky 775 024 532, 606 136 297.
 
V současné době hledáme průvodce se specializací a zaměřením na zájezdy do Itálie. 

ART-WE.CZ

Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii!

V naší kanceláři je možné platit kartou.

Zájezdy lze platit platebnímy kartami Visa, MasterCard, Maestro.

Přijímáme i tyto platební poukázky a karty:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.

Naši partneři:www.artcasopis.cz

www.pebeo-eshop.cz


http://www.nielsen.cz/


Kurzy jógy


www.manekin.cz


Kontaktujte nás!

 • Email: 
  info@cestyzaumenim.cz

  Napište nám a my Vám odpovíme jak nejrychleji to bude možné. Na víkendové emaily odpovídáme následující pracovní den. 
 • Tel.: 
  775 024 532, 606 136 297
  Na telefonu jsme pro Vás k dispozici každý pracovní den od 9:00 do 17:00 hod. Pokud se nám náhodou nemůžete dovolat nezoufejte, zavoláme Vám zpátky :)
 • Adresa kanceláře:
  Politických vězňů 911/8,
  Praha 1,  5. patro, č. dveří 602. 

  V kanceláři jsme pro Vás k dispozici pondělí - pátek od 12:00 do 17:00 hod. 
  Vaší návštěvu prosím předem ohlaste emailem či telefonicky. 
  Děkujeme Vám.