Věnujte svým blízkým DÁRKOVÝ POUKAZ na naše zájezdy!
Zveme Vás na poznávací zájezdy za uměním po Evropě! Vybíráme ty nejatraktivnější galerie a muzea! Můžete se těšit na komentované prohlídky výstav i vzájemné diskuse o umění.
Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
"... jezdím s Vámi na zájezdy už pravidelně. To, co se člověk dozví během komentovaných prohlídek výstav, je nesmírně obohacující. Pokaždé se moc těším na nové zážitky z cest..." Dáša
"Děkuji Vám za úžasný zájezd do Drážďan! Moc jsme si ho s manželem užili." Marcela
"...i když modernímu umění nerozumím, po prohlídce výstavy s Vaší průvodkyní Eliškou jsem pochopil důležité souvislosti a lépe se orientuji. Děkuji Vám!" Marek
Zveme Vás na poznávací zájezd za uměním do jarních Drážďan. Prohlédneme si společně významné světové galerie Albertinum a Zwinger. Bude i čas na procházku rozkvetlým městem a prohlídku architektonických skvostů Drážďan. To vše s komentářem naší sympatické průvodkyně.
Vídeň nabízí nezapomenutelnou atmosféru. My si ji na našem poznávacím zájezdu navíc zpříjemníme návštěvou zajímavých výstav!
Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na zájezd do Mnichova, bavorského velkoměsta, kde se především v „Muzejní čtvrti“ nachází na 50 muzeí a je tak opravdu z čeho vybírat!
Na podzim roku 2017 připravuje vídeňská galerie Albertina ve spolupráci s Ashmolean Museem v Oxfordu, které se může pyšnit vůbec největší sbírkou kreseb Raffaela Santiho, ucelenou výstavu Raffaelových prací na papíře. Z celkem 140 kreseb ve vlastnictví obou institucí budou vybrány ty nejdůležitější a současně nebude chybět ani několik Raffaelových maleb z vlastnictví Albertiny.
"Tomáš Kubík nám na výstavě vysvětlil postup malby, který používali malíři 19. století. Od té doby se na staré obrazy dívám úplně jinýma očima a čerpám z nich inspiraci :) " Martina
"Jsme nadšeni zájezdem do kunsthistorického muzea ve Vídni. Tolik významných malířů a uměleckých děl a tak blízko! Člověk nemusí jezdit do Louvru :) Příště s Vámi pojedeme zase." Romča a Zdeněk
Zveme Vás na zájezd do Vánoční Vídně!

Würzburská rezidence s návštěvou mimořádné výstavy benátských mistrů

Srdečně Vás zveme na náš zbrusu nový zájezd do bavorského Würzburgu, kde si v tamní slavné rezidenci knížat-biskupů prohlédneme nedávno nově umístěné obrazy těch nejznámějších malířů „zlatého věku“ v Benátkách. Projdeme si také další interiéry rezidence, zahrady a nebude chybět ani prohlídka dalších pamětihodností města. 
Náš nový zájezd se koná 17.2.2018.

 

 


 

Galerie obrazů benátského malířství jako část Bavorských státních malířských sbírek umístěná v unikátních prostorách Würzburské rezidence byla veřejnosti otevřena teprve na konci loňského roku. Za mezinárodní věhlas vděčí rezidence svému architektovi Bathasarovi Neumannovi, stejně jako malíři Giovannimu Battistovi Tiepolovi, který vyzdobil freskami Císařskou síň a schodiště postavené bez opory jediného sloupu. Díky jeho malbám na stěnách tak mohou návštěvníci spatřit příklad vrcholného barokního malířství benátské školy. Samotná galerie obrazů Benátského malířství od 16. do 18. století tak doplňuje koncepci výzdoby. Vystavené obrazy byly kromě toho nedávno zrestaurovány, takže nyní vynikají svým původním leskem.

Prohlídka začíná malbami z dílen Tiziana, Paola Veronese, Palma Giovaneho. Na ně pak navazují mistři, jako byl Giovanni Battista Piazzeta nebo právě Giovanni Battista Tiepolo, jejichž obrazy se od předešlých liší zejména pro svůj humor a využití sytějších barev. Kromě obrazů malovaných jako církevní zakázky s náboženskou tematikou si zde budeme moci prohlédnout i historické malby, alegorie a také portréty. Velmi zajímavé jsou například dvě neobvyklé malby od Josepha Heintze mladšího znázorňující Benátky jako město karnevalů a zábavy.

V samotném centru výstavy v prostorách dřívějšího divadla rezidence jsou umístěny obrazy alegorií ctností z dílny Paola Veronese a naproti nim pak oltářní obraz namalovaný Giovanim Domenicem Tiepolem v roce 1754 pro opatství v Münsterswarzachu. Umístění těchto děl v přímé juxtapozici navozuje myšlenku, jak hluboké kořeny měla práce benátských malířů pozdního baroka v dílech vrcholné renesance. Znázornění recepce velvyslanců od Luca Carlevarijse zase dokumentuje místní městskou elitu s její vášní pro okázalost, dokazující vysoké ekonomické a politické postavení města.

Během našeho zájezdu vás čeká komentovaná prohlídka výstavy a celé rezidence, jenž patří do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Ve zbylém času pak dalších pamětihodností města jako je například pevnost Marienberg, nebo dóm ve Würzburgu.

 • Více informací o Státní galerii ve Würzburské rezidenci najdete zde
 • Více informací o Würzburské rezidenci najdete zde

 

       
 


Program zájezdu:

 • Termín: sobota 17.2.2018
 • 05:45 – Sraz u „koně“ na Václavském náměstí
 • 06:00 – Odjezd: Bude z nedalekého parkoviště autobusů, kam se v 6:00 přesuneme. (Prosíme, buďte dochvilní, přepravní firma nám kvůli přísným směrnicím EU neumožnuje čekání.)
 • 10:30 – Příjezd do Würzburgu, prohlídka rezidence a města
 • 18:00 – odjezd do Prahy
 • cca 22:30 – příjezd do Prahy na Václavské náměstí
   

Služby průvodce

 • Náš průvodce se o klienty stará po celý průběh zájezdu. Zajišťuje veškeré organizační otázky, nákup vstupenek, komentované prohlídky atd. Odborný výklad začíná již v atobuse během cesty na výstavu. Komentovaná prohlídka dále pokračuje přímo v galerii. Využíváme tour guide system = každý účastník zájezdu dostane mini sluchátko, které si připevní na ucho a zřetelně slyší komentář našeho průvodce až do vzdálenosti 100 mertrů. Poslech odborného výkladu je tak velmi komfortní.

  Pokud se někdo chce vzdálit od skupiny, nebo si během zájezdu udělat vlastní program, není problém. Stačí to oznámit průvodci a domluvit si místo srazu před odjezdem do Prahy. Na každém zájezdu se Vám snažíme vyjít maximálně vstříc. Spokojenost našich klientů je vždy na prvním místě!
   

Cena zájezdu

 • Cena zájezdu je 1.750 Kč. Do této ceny spadá cesta tam/zpět komfortním autobusem a služby průvodce.
 • Vstupné do galerie si účastníci hradí sami. Vstupné do Würzburské rezidence činí: plné 7,50 EUR / snížené 6,50 EUR
   

Jak se přihlásit:

 • Na zájezd se přihlašujte vyplněním online přihlášky pod tímto textem.
 • Můžete se přihlásit a zaplatit i osobně v naší kanceláři Cesty za uměním.
  Adresa: Politických vězňů 911/8, Praha 1, 5. patro, číslo dveří 602.
  Otevírací doba kanceláře je pondělí až pátek vždy od 12:00 do 17:00 hod.
  Vaší návštěvu prosím předem ohlašte emailem či telefonicky na  775 024 532, 606 136 297. Děkujeme Vám.
 • Pojištění není v ceně zájezdu. Účastníci zájezdu si jej vyřizují sami.
   

Rezervace míst:

 • Pro rezervaci Vašeho místa na zájezdu nám prosím zašlete cenu zájezdu na náš účet 2108693581/2700.
 • Variabilní symbol zájezdu: 17022018
 • Do zprávy pro příjemce napište celé jméno účastníka zájezdu.
 • Vaše místo na zájezdu je tím zarezervováno. Potvrzení o platbě Vám zašleme na Váš email. 
 • Při jakýchkoli nejasnostech nás prosím neváhejte kontaktovat!

   

Těšíme se na Vás a na náš společný zážitek!


 

Závazná přihláška na zájezd s cestovní agenturou Cesty za uměním s.r.o.

Vyplněním a odesláním přihlášky vyslovuje klient souhlas se Všeobecnými podmínkami cestovní agentury Cesty za uměním s r.o. a souhlasí se zpracováním osobních údajů.

13.1.2018 Zájezd do Vídně a velká výstava Petra Paula Rubense!
Více informací 
zde.

Věnujte svým blízkým DÁRKOVÝ POUKAZ na naše zájezdy! Více informací zde.

Kurz dějin umění
Nastoupit můžete i v průběhu kurzu. Více informací
 zde.

Členství cestovní agentury Cesty za uměním s.r.o.

Co Vám členství přinese? Velké slevy na všechny zájezdy za uměním a další výhody. Více informací 
zde.

Hledáme nové průvodce!

Vystudoval jste dějiny umění?Jste kunsthistorik nebo je kultura Váš velký koníček? Máte zájem cestovat po Evropě se zajímavou skupinou nadšenců do umění?
 
Hledáme nové průvodce do našeho týmu! 
Nabízíme zajímavou spolupráci a dobrou odměnu.
 
Své nabídky pište na mail
info@cestyzaumenim.cz nebo nás kontaktujte telefonicky 775 024 532, 606 136 297.
 
V současné době hledáme průvodce se specializací a zaměřením na zájezdy do Itálie. 

ART-WE.CZ

Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii!

V naší kanceláři je možné platit kartou.

Zájezdy lze platit platebnímy kartami Visa, MasterCard, Maestro.

Přijímáme i tyto platební poukázky:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.

Naši partneři:www.artcasopis.cz

www.pebeo-eshop.cz


http://www.nielsen.cz/


Kurzy jógy


www.manekin.cz

Přihlašte se k odběru novinek. Kontaktujte nás!


Kontaktujte nás!

 • Email: 
  info@cestyzaumenim.cz

  Napište nám a my Vám odpovíme jak nejrychleji to bude možné. Na víkendové emaily odpovídáme následující pracovní den. 
 • Tel.: 
  775 024 532, 606 136 297
  Na telefonu jsme pro Vás k dispozici každý pracovní den od 9:00 do 17:00 hod. Pokud se nám náhodou nemůžete dovolat nezoufejte, zavoláme Vám zpátky :)
 • Adresa kanceláře:
  Politických vězňů 911/8,
  Praha 1,  5. patro, č. dveří 602. 

  V kanceláři jsme pro Vás k dispozici pondělí - pátek od 12:00 do 17:00 hod. 
  Vaší návštěvu prosím předem ohlaste emailem či telefonicky. 
  Děkujeme Vám.