Věnujte svým blízkým DÁRKOVÝ POUKAZ na naše zájezdy!
Zveme Vás na poznávací zájezdy za uměním po Evropě! Vybíráme ty nejatraktivnější galerie a muzea! Můžete se těšit na komentované prohlídky výstav i vzájemné diskuse o umění.
Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
"... jezdím s Vámi na zájezdy už pravidelně. To, co se člověk dozví během komentovaných prohlídek výstav, je nesmírně obohacující. Pokaždé se moc těším na nové zážitky z cest..." Dáša
"Děkuji Vám za úžasný zájezd do Drážďan! Moc jsme si ho s manželem užili." Marcela
"...i když modernímu umění nerozumím, po prohlídce výstavy s Vaší průvodkyní Eliškou jsem pochopil důležité souvislosti a lépe se orientuji. Děkuji Vám!" Marek
Zveme Vás na poznávací zájezd za uměním do jarních Drážďan. Prohlédneme si společně významné světové galerie Albertinum a Zwinger. Bude i čas na procházku rozkvetlým městem a prohlídku architektonických skvostů Drážďan. To vše s komentářem naší sympatické průvodkyně.
Vídeň nabízí nezapomenutelnou atmosféru. My si ji na našem poznávacím zájezdu navíc zpříjemníme návštěvou zajímavých výstav!
Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na zájezd do Mnichova, bavorského velkoměsta, kde se především v „Muzejní čtvrti“ nachází na 50 muzeí a je tak opravdu z čeho vybírat!
Na podzim roku 2017 připravuje vídeňská galerie Albertina ve spolupráci s Ashmolean Museem v Oxfordu, které se může pyšnit vůbec největší sbírkou kreseb Raffaela Santiho, ucelenou výstavu Raffaelových prací na papíře. Z celkem 140 kreseb ve vlastnictví obou institucí budou vybrány ty nejdůležitější a současně nebude chybět ani několik Raffaelových maleb z vlastnictví Albertiny.
"Tomáš Kubík nám na výstavě vysvětlil postup malby, který používali malíři 19. století. Od té doby se na staré obrazy dívám úplně jinýma očima a čerpám z nich inspiraci :) " Martina
"Jsme nadšeni zájezdem do kunsthistorického muzea ve Vídni. Tolik významných malířů a uměleckých děl a tak blízko! Člověk nemusí jezdit do Louvru :) Příště s Vámi pojedeme zase." Romča a Zdeněk
Zveme Vás na zájezd do Vánoční Vídně!

11.3.2018  Zájezd do Mnichova - výstava Paula Klee v Pinakothek der Moderne

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na zájezd do Mnichova, bavorského velkoměsta, kde se především v tzv. „Muzejní čtvrti“ nachází na 50 muzeí a je tak zde opravdu z čeho vybírat. V této části se nachází několik obrazáren, egyptské muzeum, antické muzeum, muzeum sádrových odlitků a mnohá další. My se ovšem během našeho zájezdu budeme orientovat zejména na moderní a současné umění a společně navštívíme sbírku Pinakothek der Moderne, která bude mimo jiné hostovat výstavu Paula Klee.

 

 

 

Pinakothek der Moderne je jednou z největších světových sbírek umění, architektury a designu 20. a 21. století, přičemž o budovu se dělí čtyři na sobě nezávislá muzea obsahující sbírky obrazů, designu, architektury a grafiky. Mezioborový přesah výstavního programu Pinakothek der Moderne současně zachovává svébytnou povahu každého z muzeí. Budova s působivým, skleněným, centrálním dómem byla navržena architektem Stephanem Braunfelsem.

Jsou zde k vidění díla jednak předních modernistů působících po roce 1900, jako byli: Georges Braque, Fernand Léger, Juan Gris, Umberto Boccioni, Robert Delaunay, Joan Miró, René Magritte, Lyonel Feininger, Oskar Kokoschka, László Moholy-Nagy, Otto Dix, Max Ernst, Giorgio de Chirico, Salvador Dalí, Francis Bacon, Pablo Picasso a Max Beckmann, jehož slavný autoportrét v černém z let 1943–44 je mediálně prezentován jako hlavní “chef d’oeuvre” této sbírky. Muzeum dále prezentuje díla umělců německého expresionismu, zejména členů uskupení Die Brücke a Der Blaue Reiter a nelze opomenout také významnou část sbírek zastoupenou nejvýznamnějšími umělci působícími po roce 1960, jako byli: Lucio Fontana, Andy Warhol, Jasper Johns, Robert Rauschenberg, Antoni Tàpies, Cy Twombly, Willem de Kooning, George Segal, Richard Serra, Dan Flavin, Donald Judd, Joseph Beuys, Blinky Palermo, Henry Moore, Georg Baselitz, Gerhard Richter, Sigmar Polke, Nam June Paik, Wolf Vostell, Bruce Nauman, David Hockney, Hermann Nitsch a mnoho dalších. Na své si určitě přijdou také obdivovatelé současné fotografie a nových médií, neboť je zde možnost vidět mimo jiné díla John Baldessariho, Bruce Naumana, Pipilotti Rist, Billa Violy nebo Jeffa Walla.

 • Více informací o Pinakothek der Moderne najdete zde.

Výstava Paula Klee, kterou bude Pinakothek der Moderne pořádat v březnu, ponese název „Konstrukce tajemství“ a bude se jednat o vůbec první velkou výstavu tohoto autora zde umístěnou. Návštěvníci se mohou těšit nejen na práce ze sbírek různých mnichovských muzeí, ale uvidí také asi 100 děl z těch nejdůležitějších sbírek z celého světa ,které se mohou pyšnit jeho obrazy . Výstava představí osobnost Paula Klee jako zejména “umělce-filosofa“, jenž systematicky objevoval a překračoval hranice racionálního. Důraz bude také kladen na obecně důležité období 20. let minulého století a vliv nově objevených moderních technologií na umění. Jelikož Paul Klee byl učitelem na Bauhausu, bude velká pozornost věnována také tomuto fenoménu, stejně jako snaze samotného Paula Klee vypořádat se a najít harmonii mezi tehdy do velké míry narůstajícím racionalismem a znovu nalezením přirozené intuice ve výtvarné tvorbě. Díky tomu se stal osobností v rámci moderního umění, která dodnes symbolizuje snahu překlenout jakýsi most mezi racionálním sebeuvědoměním a romantickou touhou jako dvěma zásadními hybnými silami inspirace.

 • Více informací o výstavě Paula Klee najdete zde.

 

      
     


Program zájezdu:

 • Termín - Neděle 11. 3. 2018
 • 5:45 – Sraz u „koně“ na Václavském náměstí
 • 6:00 – Odjezd. Prosíme buďte dochvilní! Přepravní firma nám kvůli přísným směrnicím EU neumožnuje čekání.
 • 11:00 – Příjezd do Mnichova. Prohlídka muzeí
 • 18:00 – Odjezd do Prahy
 • 22:30 – Příjezd do Prahy na Václavské náměstí


Služby průvodce

 • Náš průvodce se o klienty stará po celý průběh zájezdu. Zajišťuje veškeré organizační otázky, nákup vstupenek, komentované prohlídky atd. Odborný výklad začíná již v atobuse během cesty na výstavu. Komentovaná prohlídka dále pokračuje přímo v galerii. Využíváme tour guide system = každý účastník zájezdu dostane mini sluchátko, které si připevní na ucho a zřetelně slyší komentář našeho průvodce až do vzdálenosti 100 mertrů. Poslech odborného výkladu je tak velmi komfortní.
 • Pokud se někdo chce vzdálit od skupiny, nebo si během zájezdu udělat vlastní program, není problém. Stačí to oznámit průvodci a domluvit si místo srazu před odjezdem do Prahy. Na každém zájezdu se Vám snažíme vyjít maximálně vstříc. Spokojenost našich klientů je vždy na prvním místě!
 • Fotografie z našeho minulého zájezdu si prohlédněte zde.
   

Cena zájezdu

 • Cena zájezdu je 1.750.- Kč.
  Do této ceny spadá cesta tam a zpět komfortním autobusem a služby průvodce.
 • Vstupné do galerie si účastníci hradí sami. Vstupné do všech muzeí V Mnichově je v neděli pouze symbolické 1 Euro!
   

Jak se přihlásit

 • Na zájezd se přihlašujte vyplněním online přihlášky pod tímto textem.
 • Můžete se přihlásit a zaplatit i osobně v naší kanceláři Cesty za uměním.
  Adresa: Politických vězňů 911/8, Praha 1, 5. patro, číslo dveří 602.
  Otevírací doba kanceláře je pondělí až pátek vždy od 12:00 do 17:00 hod.
  Vaší návštěvu prosím předem ohlašte emailem či telefonicky na  775 024 532, 606 136 297. Děkujeme Vám.
   

Rezervace míst

 • Pro rezervaci Vašeho místa na zájezdu nám prosím zašlete cenu zájezdu na náš účet 2108693581/2700.
 • Variabilní symbol zájezdu: 11032018
 • Do zprávy pro příjemce napište celé jméno účastníka zájezdu.
 • Vaše místo na zájezdu je tím zarezervováno. Potvrzení o platbě Vám zašleme na Váš email. 
 • Při jakýchkoli nejasnostech nás prosím neváhejte kontaktovat!
   

Těšíme se na Vás a na náš společný zážitek!


 

Závazná přihláška na zájezd s cestovní agenturou Cesty za uměním s.r.o.

Vyplněním a odesláním přihlášky vyslovuje klient souhlas se Všeobecnými podmínkami cestovní agentury Cesty za uměním s r.o. a souhlasí se zpracováním osobních údajů.

13.1.2018 Zájezd do Vídně a velká výstava Petra Paula Rubense!
Více informací 
zde.

Věnujte svým blízkým DÁRKOVÝ POUKAZ na naše zájezdy! Více informací zde.

Kurz dějin umění
Nastoupit můžete i v průběhu kurzu. Více informací
 zde.

Členství cestovní agentury Cesty za uměním s.r.o.

Co Vám členství přinese? Velké slevy na všechny zájezdy za uměním a další výhody. Více informací 
zde.

Hledáme nové průvodce!

Vystudoval jste dějiny umění?Jste kunsthistorik nebo je kultura Váš velký koníček? Máte zájem cestovat po Evropě se zajímavou skupinou nadšenců do umění?
 
Hledáme nové průvodce do našeho týmu! 
Nabízíme zajímavou spolupráci a dobrou odměnu.
 
Své nabídky pište na mail
info@cestyzaumenim.cz nebo nás kontaktujte telefonicky 775 024 532, 606 136 297.
 
V současné době hledáme průvodce se specializací a zaměřením na zájezdy do Itálie. 

ART-WE.CZ

Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii!

V naší kanceláři je možné platit kartou.

Zájezdy lze platit platebnímy kartami Visa, MasterCard, Maestro.

Přijímáme i tyto platební poukázky:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.

Naši partneři:www.artcasopis.cz

www.pebeo-eshop.cz


http://www.nielsen.cz/


Kurzy jógy


www.manekin.cz

Přihlašte se k odběru novinek. Kontaktujte nás!


Kontaktujte nás!

 • Email: 
  info@cestyzaumenim.cz

  Napište nám a my Vám odpovíme jak nejrychleji to bude možné. Na víkendové emaily odpovídáme následující pracovní den. 
 • Tel.: 
  775 024 532, 606 136 297
  Na telefonu jsme pro Vás k dispozici každý pracovní den od 9:00 do 17:00 hod. Pokud se nám náhodou nemůžete dovolat nezoufejte, zavoláme Vám zpátky :)
 • Adresa kanceláře:
  Politických vězňů 911/8,
  Praha 1,  5. patro, č. dveří 602. 

  V kanceláři jsme pro Vás k dispozici pondělí - pátek od 12:00 do 17:00 hod. 
  Vaší návštěvu prosím předem ohlaste emailem či telefonicky. 
  Děkujeme Vám.