Zveme Vás na poznávací zájezdy za uměním po Evropě! Vybíráme ty nejatraktivnější galerie a muzea! Můžete se těšit na komentované prohlídky výstav i vzájemné diskuse o umění.
Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
"... jezdím s Vámi na zájezdy už pravidelně. To, co se člověk dozví během komentovaných prohlídek výstav, je nesmírně obohacující. Pokaždé se moc těším na nové zážitky z cest..." Dáša
"Děkuji Vám za úžasný zájezd do Drážďan! Moc jsme si ho s manželem užili." Marcela
"...i když modernímu umění nerozumím, po prohlídce výstavy s Vaší průvodkyní Eliškou jsem pochopil důležité souvislosti a lépe se orientuji. Děkuji Vám!" Marek
Zveme Vás na poznávací zájezd za uměním do jarních Drážďan. Prohlédneme si společně významné světové galerie Albertinum a Zwinger. Bude i čas na procházku rozkvetlým městem a prohlídku architektonických skvostů Drážďan. To vše s komentářem naší sympatické průvodkyně.
Vídeň nabízí nezapomenutelnou atmosféru. My si ji na našem poznávacím zájezdu navíc zpříjemníme návštěvou zajímavých výstav!
Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na zájezd do Mnichova, bavorského velkoměsta, kde se především v „Muzejní čtvrti“ nachází na 50 muzeí a je tak opravdu z čeho vybírat!
Na podzim roku 2017 připravuje vídeňská galerie Albertina ve spolupráci s Ashmolean Museem v Oxfordu, které se může pyšnit vůbec největší sbírkou kreseb Raffaela Santiho, ucelenou výstavu Raffaelových prací na papíře. Z celkem 140 kreseb ve vlastnictví obou institucí budou vybrány ty nejdůležitější a současně nebude chybět ani několik Raffaelových maleb z vlastnictví Albertiny.
"Tomáš Kubík nám na výstavě vysvětlil postup malby, který používali malíři 19. století. Od té doby se na staré obrazy dívám úplně jinýma očima a čerpám z nich inspiraci :) " Martina
"Jsme nadšeni zájezdem do kunsthistorického muzea ve Vídni. Tolik významných malířů a uměleckých děl a tak blízko! Člověk nemusí jezdit do Louvru :) Příště s Vámi pojedeme zase." Romča a Zdeněk
Zveme Vás na zájezd do Vánoční Vídně!

Zájezd do Vídně - Za Polibkem Gustava Klimta do galerie Belvedere

Pojeďte si společně s námi vychutnat atmosféru Vídně a navštivte galerie v Belvederu s nejvýznamnější sbírkou obrazů Gustava Klimta na světě, včetně slavného obrazu Polibek!
Během prohlídek se dozvíte nejen něco z historie paláce a zajímavosti ze života stavitele Belvederu Evžena Savojského, ale také se pokusíme poodhalit tajemství a poselství slavného Klimtova obrazu Polibek a jiných významných secesních maleb.
Zájezd se koná 2.6.2018. 

 

 

 

Oba paláce Belvederu byly postaveny na počátku 18. století slavným barokním architektem Johannem Lucasem von Hildebrandt jako letní sídlo prince Evžena Savojského (1663–1736). Tento komplex Horního a Dolního paláce a zahrady je bezpochyby jeden z největších barokních skvostů v Evropě a byl zahrnut do seznamu UNESCO.

Dnes Belvedere hostí největší sbírku rakouského umění sahající od středověkého umění po umění světové moderny, jmenovitě například díla Clauda Moneta, Vincenta van Gogha nebo Maxe Beckmanna. Část této stálé sbírky vystavené v Horním Belvederu ale obsahuje zejména vůbec nejvyšší počet maleb od Gustava Klimta včetně slavného a mnohokrát citovaného obrazu Polibek. To, že se zde nachází největší sbírka obrazů Gustava Klimta, je kromě jiného také díky tomu, že to byl právě on a několik dalších výtvarníků, kteří iniciovali založení moderní galerie v těchto prostorách v roce 1903.

V Horním Belvederu je vystaveno celkem 24 Klimtových prací. Kromě Polibku je to další ikonický obraz Judita a další portréty (Sonja Knips, Fritza Riedler, Johanna Staude), dále krajiny a alegorické obrazy. Za zmínku stojí také jeden z jeho skicářů. Během naší komentované prohlídky se zaměříme nejen na Klimtův tvůrčí vývoj a události i osobnosti, které jeho dílo ovlivnili, ale podrobněji zmíníme také velice známou a problematickou kauzu, která se odehrála okolo obrazu – portrétu Adele Bloch Bauerové, zvaném Dáma ve zlatém, jenž byl po dlouhém právnickém procesu odvezen z Belvederu potomky původní majitelky do USA. Kromě toho neopomeneme ani díla dalších dvou nejvýznamnějších rakouských malířů působících ve Vídni po roce 1900, Egona Schieleho a Oskara Kokoschky.

V Dolním Belvederu a v dřívějších prostorách oranžerie se pak konají krátkodobé výstavy prezentující rakouské umění v mezinárodním kontextu. V bývalých stájích Evžena Savojského se pak nachází expozice středověkého umění, otevřená v roce 2007.

 • Více informací o galerii Belvedere najdete zde.
   

Zájemci, kteří se zajímají o současné umění, mohou navštívit také aktuální výstavu v nedaleké galerii 21er Haus. Tato budova byla původně pavilonem navrženým Karlem Schwanzerem pro světovou výstavu Expo v roce 1958 a posléze byla adaptována a upravena architektem Adolfem Krischanitzem a znovu otevřena v roce 2011. Návštěvník se zde může těšit na umělecká díla od roku 1945 do současnosti.

 • Více informací o 21er Haus najdete zde.
   

Ve zbylém čase si společně vychutnáme procházku zahradou nebo po památkách města samozřejmě i s přestávkou na vídeňskou melange a dort sachr.
 

                                    

 

Program zájezdu

Termín: sobota 2.6.2018

6:45 – Sraz u sochy Sv. Václava nahoře na Václavském náměstí.

7:00 – Odjezd. Prosíme, buďte dochvilní! Přepravní firma nám kvůli přísným směrnicím EU neumožnuje čekání

11:00 – Příjezd do Vídně. Následuje prohlídka výstav.

18:00 – Odjezd do Prahy

22:30 – Příjezd do Prahy na Václavské náměstí
 

Služby průvodce

 • Zájezdem Vás bude provázet naše oblíbená průvodkyně MgA. Eliška Furčáková.
   
 • Náš průvodce se o klienty stará po celý průběh zájezdu. Zajišťuje veškeré organizační otázky, nákup vstupenek, komentované prohlídky atd. Odborný výklad začíná již v atobuse během cesty na výstavu. Komentovaná prohlídka dále pokračuje přímo v galerii. Využíváme tour guide system = každý účastník zájezdu dostane mini sluchátko, které si připevní na ucho a zřetelně slyší komentář našeho průvodce až do vzdálenosti 100 mertrů. Poslech odborného výkladu je tak velmi komfortní.

  Pokud se někdo chce vzdálit od skupiny, nebo si během zájezdu udělat vlastní program, není problém. Stačí to oznámit průvodci a domluvit si místo srazu před odjezdem do Prahy. Na každém zájezdu se Vám snažíme vyjít maximálně vstříc. Spokojenost našich klientů je vždy na prvním místě!


Cena zájezdu a rezervace míst:

 • Cena zájezdu je 1.500.- Kč. Do této ceny spadá cesta tam a zpět komfortním autobusem a služby průvodce.
 • Vstupné do galerie si účastníci hradí sami. Skupinová vstupenka do Horního a Dolního Belvederu činí: 18 EUR/osoba
   

Jak se přihlásit:

 • Na zájezd se přihlašujte vyplněním závazné online přihlášky pod tímto textem.
 • Je také možné se přihlásit i zaplatit osobně v naší kanceláři Cesty za uměním.
  Adresa Politických vězňů 911/8, Praha 1, 5. patro, číslo dveří 602.
  Otevírací doba kanceláře je pondělí až pátek vždy od 12:00 do 17:00 hod.
  Vaši návštěvu prosím předem ohlaste na email info@malbaakresba.cz nebo telefonicky na číslech 775 024 532, 606 136 297. Děkujeme Vám.
   

Rezervace míst:

 • Pro rezervaci Vašeho místa na zájezdu nám prosím zašlete cenu zájezdu na náš účet 2108693581/2700.
 • Variabilní symbol zájezdu: 02062018.
 • Do zprávy pro příjemce napište celé jméno účastníka zájezdu.
 • Vaše místo na zájezdu je tím zarezervováno. Potvrzení o platbě Vám zašleme na Váš email. 
 • Při jakýchkoli nejasnostech nás prosím neváhejte kontaktovat!
   

Dárkový poukaz!

 • Zájezd můžete věnovat i formou dárkového poukazu! Více informací zde.
   

Těšíme se na Vás a na náš společný zážitek!


 

Závazná přihláška na zájezd s cestovní agenturou Cesty za uměním s.r.o.

Vyplněním a odesláním přihlášky vyslovuje klient souhlas se Všeobecnými podmínkami cestovní agentury Cesty za uměním s r.o. a Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Přihlašte se k odběru novinek. Kontaktujte nás!

Věnujte svým blízkým DÁRKOVÝ POUKAZ na naše zájezdy! Více informací zde.

Kurz dějin umění
Nastoupit můžete i v průběhu kurzu. Více informací
 zde.

Členství cestovní agentury Cesty za uměním s.r.o.

Co Vám členství přinese? Velké slevy na všechny zájezdy za uměním a další výhody. Více informací 
zde.

Hledáme nové průvodce!

Vystudoval jste dějiny umění?Jste kunsthistorik nebo je kultura Váš velký koníček? Máte zájem cestovat po Evropě se zajímavou skupinou nadšenců do umění?
 
Hledáme nové průvodce do našeho týmu! 
Nabízíme zajímavou spolupráci a dobrou odměnu.
 
Své nabídky pište na mail
info@cestyzaumenim.cz nebo nás kontaktujte telefonicky 775 024 532, 606 136 297.
 
V současné době hledáme průvodce se specializací a zaměřením na zájezdy do Itálie. 

ART-WE.CZ

Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii!

V naší kanceláři je možné platit kartou.

Zájezdy lze platit platebnímy kartami Visa, MasterCard, Maestro.

Přijímáme i tyto platební poukázky a karty:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.

Naši partneři:www.artcasopis.cz

www.pebeo-eshop.cz


http://www.nielsen.cz/


Kurzy jógy


www.manekin.cz


Kontaktujte nás!

 • Email: 
  info@cestyzaumenim.cz

  Napište nám a my Vám odpovíme jak nejrychleji to bude možné. Na víkendové emaily odpovídáme následující pracovní den. 
 • Tel.: 
  775 024 532, 606 136 297
  Na telefonu jsme pro Vás k dispozici každý pracovní den od 9:00 do 17:00 hod. Pokud se nám náhodou nemůžete dovolat nezoufejte, zavoláme Vám zpátky :)
 • Adresa kanceláře:
  Politických vězňů 911/8,
  Praha 1,  5. patro, č. dveří 602. 

  V kanceláři jsme pro Vás k dispozici pondělí - pátek od 12:00 do 17:00 hod. 
  Vaší návštěvu prosím předem ohlaste emailem či telefonicky. 
  Děkujeme Vám.