Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
"Děkuji Vám za úžasný zájezd do Drážďan! Moc jsme si ho s manželem užili." Marcela
"...i když modernímu umění nerozumím, po prohlídce výstavy s Vaší průvodkyní Eliškou jsem pochopil důležité souvislosti a lépe se orientuji. Děkuji Vám!" Marek
Zveme Vás na poznávací zájezd za uměním do jarních Drážďan. Prohlédneme si společně významné světové galerie Albertinum a Zwinger. Bude i čas na procházku rozkvetlým městem a prohlídku architektonických skvostů Drážďan. To vše s komentářem naší sympatické průvodkyně.
Vídeň nabízí nezapomenutelnou atmosféru. My si ji na našem poznávacím zájezdu navíc zpříjemníme návštěvou zajímavých výstav!
Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na zájezd do Mnichova, bavorského velkoměsta, kde se především v „Muzejní čtvrti“ nachází na 50 muzeí a je tak opravdu z čeho vybírat!
Na podzim roku 2017 připravuje vídeňská galerie Albertina ve spolupráci s Ashmolean Museem v Oxfordu, které se může pyšnit vůbec největší sbírkou kreseb Raffaela Santiho, ucelenou výstavu Raffaelových prací na papíře. Z celkem 140 kreseb ve vlastnictví obou institucí budou vybrány ty nejdůležitější a současně nebude chybět ani několik Raffaelových maleb z vlastnictví Albertiny.
"Jsme nadšeni zájezdem do kunsthistorického muzea ve Vídni. Tolik významných malířů a uměleckých děl a tak blízko! Člověk nemusí jezdit do Louvru :) Příště s Vámi pojedeme zase." Romča a Zdeněk
Zveme Vás na zájezd do Vánoční Vídně!
20.04.2019 Jednodenní zájezd do Míšně a Drážďan

20.04.2019 Jednodenní zájezd do Míšně a Drážďan

Srdečně Vás zveme na podzimní zájezd do dvou historicky významých měst sousedního Saska -  Míšně a Drážďan. Cílem naší cesty za uměním se tentokrát stanou dvě významné instituce, které jsou od sebe vzdálené pouhých 25 km. V Míšni se vypravíme po stopách historie nejstarší porcelánové manufaktury v Evropě. V Drážďanech se podíváme na významnou uměleckou sbírku obrazů v někdejsím sídle saských kurfiřů v Zwingeru. Zájezd se koná: 20.04.2019

V malebné Míšni nás čeká nejen prohlídka manufaktury „Haus Meissen", ale také další neméně zajímavé pamětihodnosti města. V porcelánové manufaktuře se vyrábějí exkluzivní výrobky více než 300 let. „Haus Meissen“ kombinuje ukázkové dílny, umělecká díla minulosti a současnosti a jeho součástí je také luxusní restaurace, ve které se návštěvníkům vše servíruje na výrobcích manufaktury. Nechybí zde výstava současného umění prezentující díla umělců z celého světa, která vznikají přímo v artCampusu hned vedle expozice.

Po návštěvě Míšně se přemístíme do Drážďan, které pro svou architektonickou výjimečnost nesou přezdívku Florencie severu. Hlavním cílem bude návštěva sbírek starého umění ve světoznámém Zwingeru. Celosvětová sláva Zwingeru se zakládá na kvalitních souborech nejslavnějších mistrovských děl historie umění. K nim patří italské malířství doby renesance s díly Raffaela, Gorgioneho, Tiziana, Coreggia, Mentegny, Botticelliho a Parmigianina. Stejně tak významná je sbírka holandských a vlámských malířů 17. století. Velkým počtem obrazů jsou zastoupeni Rembrandt, Rubens a jejich dílny. Galerie dále prezentuje vynikající zástupce německého a holandského malířství, mezi nimi i Van Eycka, Dürera, Cranacha a Holbeina. Muzeum mimo jiné vlastní jedinečná díla španělských a francouzských umělců 17. století. Ve zbylém odpoledním čase bude možnost se před odjezdem projít prodzimními Drážďanami.

Časový harmonogram zájezdu:

Zájezd se koná 20.04.2019

 • 07:45 - Sraz u „koně" na Václavském náměstí
 • 08:00 – Odjezd z nedalekého parkoviště autobusů, kam se v 8:00 přesuneme. (Prosíme, buďte dochvilní, přepravní firma nám kvůli přísným směrnicím EU neumožnuje čekání)
 • 10:30 - Příjezd do Míšně, prohlídka porcelánové manufaktury „Haus Meissen"
 • 12:30 - Odjezd do Drážďan
 • 13:00 – Návštěva Zwingeru s případnou procházkou v centru Drážďan
 • 18:00 - odjezd do Prahy
 • cca 20:30 - příjezd do Prahy na Václavské náměstí

 

Cena zájezdu: 1400,-


Průvodce:

Zájezd povede naše oblíbená průvodkyně Mgr. Kornélia Kolářová, Th.D.. 

 

Jak se přihlásit:

 • Na zájezd se přihlašujte vyplněním online přihlášky pod tímto textem.
 • Můžete se přihlásit a zaplatit i osobně v naší kanceláři Cesty za uměním.
  Adresa: Politických vězňů 911/8, Praha 1, 5. patro, číslo dveří 602.
  Otevírací doba kanceláře je pondělí až pátek vždy od 12:00 do 17:00 hod.
  Vaší návštěvu prosím předem ohlašte emailem či telefonicky na  606 136 297. Děkujeme Vám.
   

Rezervace míst:

 • Pro rezervaci Vašeho místa na zájezdu nám prosím zašlete cenu zájezdu na náš účet 2108693581/2700.
 • Variabilní symbol platby = v.s. zájezdu: 20042019
 • Do zprávy pro příjemce napište celé jméno účastníka zájezdu.
 • Vaše místo na zájezdu je tím zarezervováno. Potvrzení o platbě Vám zašleme na Váš email. 
 • Při jakýchkoli nejasnostech nás prosím neváhejte kontaktovat!
 •  

Těšíme se na Vás a na náš společný zážitek!

Zbývá posledních 11 volných míst !

Závazná přihláška na zájezd s cestovní agenturou Cesty za uměním s.r.o.

Vyplněním a odesláním přihlášky vyslovuje klient souhlas se Všeobecnými podmínkami cestovní agentury Cesty za uměním s r.o. a Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Zveme Vás na  Kurz dějin umění pro pokročilé. Během, kterého budete mít možnost se dozvědět mimo jiné především podrobnosti a zajímavosti o životě a dílech vybraných slavných umělců.I. běh kurzu začíná od 4.3.2019. Informace zde.

ART-WE.CZ

Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii!

V naší kanceláři je možné použit platební kartuPřijímáme i tyto platební poukázky a karty:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.

Naši partneři:www.artcasopis.cz

www.pebeo-eshop.cz


http://www.nielsen.cz/


Kurzy jógy


www.manekin.cz

Přihlašte se k odběru novinek. Kontaktujte nás!

Hledáme nové průvodce!

Vystudoval jste dějiny umění?Jste kunsthistorik nebo je kultura Váš velký koníček? Máte zájem cestovat po Evropě se zajímavou skupinou nadšenců do umění?
 
Hledáme nové průvodce do našeho týmu! 
Nabízíme zajímavou spolupráci a dobrou odměnu.
 
Své nabídky pište na mail
info@cestyzaumenim.cz nebo nás kontaktujte telefonicky, 606 136 297.
 
 


Kontaktujte nás!

 • Email: 
  info@cestyzaumenim.cz

  Napište nám a my Vám odpovíme jak nejrychleji to bude možné. Na víkendové emaily odpovídáme následující pracovní den. 
 • Tel.: 
  606 136 297
  Na telefonu jsme pro Vás k dispozici každý pracovní den od 9:00 do 17:00 hod. Pokud se nám náhodou nemůžete dovolat nezoufejte, zavoláme Vám zpátky :)
 • Adresa kanceláře:
  Politických vězňů 911/8,
  Praha 1,  5. patro, č. dveří 602. 

  V kanceláři jsme pro Vás k dispozici pondělí - pátek od 12:00 do 17:00 hod. 
  Vaší návštěvu prosím předem ohlaste emailem či telefonicky. 
  Děkujeme Vám.