Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
"Děkuji Vám za úžasný zájezd do Drážďan! Moc jsme si ho s manželem užili." Marcela
"...i když modernímu umění nerozumím, po prohlídce výstavy s Vaší průvodkyní Eliškou jsem pochopil důležité souvislosti a lépe se orientuji. Děkuji Vám!" Marek
Zveme Vás na poznávací zájezd za uměním do jarních Drážďan. Prohlédneme si společně významné světové galerie Albertinum a Zwinger. Bude i čas na procházku rozkvetlým městem a prohlídku architektonických skvostů Drážďan. To vše s komentářem naší sympatické průvodkyně.
Vídeň nabízí nezapomenutelnou atmosféru. My si ji na našem poznávacím zájezdu navíc zpříjemníme návštěvou zajímavých výstav!
Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na zájezd do Mnichova, bavorského velkoměsta, kde se především v „Muzejní čtvrti“ nachází na 50 muzeí a je tak opravdu z čeho vybírat!
Na podzim roku 2017 připravuje vídeňská galerie Albertina ve spolupráci s Ashmolean Museem v Oxfordu, které se může pyšnit vůbec největší sbírkou kreseb Raffaela Santiho, ucelenou výstavu Raffaelových prací na papíře. Z celkem 140 kreseb ve vlastnictví obou institucí budou vybrány ty nejdůležitější a současně nebude chybět ani několik Raffaelových maleb z vlastnictví Albertiny.
"Jsme nadšeni zájezdem do kunsthistorického muzea ve Vídni. Tolik významných malířů a uměleckých děl a tak blízko! Člověk nemusí jezdit do Louvru :) Příště s Vámi pojedeme zase." Romča a Zdeněk
Zveme Vás na zájezd do Vánoční Vídně!
9.3.2019 Návštěva vídeňské galerie Belvedere se zaměřením na ženy Gustava Klimta i na ženy jako samostatné umělkyně

9.3.2019 Návštěva vídeňské galerie Belvedere se zaměřením na ženy Gustava Klimta i na ženy jako samostatné umělkyně

Zveme Vás na návštěvu nezapomenutelného barokního zámku Belvedere ve Vídni, kde nás kormě tradiční – velice reprezentativní - sbírky umění čeká tematická výstava Město žen: umělkyně ve Vídni v letech 1900 -1938. Zájezd se koná 9.3.2019.

 

 

 

Slavná a poněkud provokativní otázka Proč musí být žena nahá, aby se dostala do muzea? by mohla být mottem této cesty za uměním. Společně se podíváme na dějiny umění období moderny tak, že budeme sledovat pohled na ženu – múzu, případně manželku, milenku a následně také na ženu umělkyni.

K vídeňské umělecké sbírce v Belvederu pohled na ženu jako múzu bezpodmínečně patří. Nemůže tomu být jinak, když právě zde se nachází největší sbírka děl slavného představitele secese a symbolismu Gustava Klimta, který se - jak známo - proslavil také díky svým portrétům významných manželek vídeňské smetánky. Některé z těchto žen portrétoval opakovaně, jiné zase symbolicky tím, že jim propůjčoval podobu např. biblických žen, které se do dějin křesťanství zapsaly svou moudrostí i krásou – Judita, Salome, Eva. Mezi mnoha ženami jeho života byla nejvýznamnější ta, kterou zpodobil na proslulém obraze ze svého zlatého období - Polibek. Její jméno je Emile Flöge, byla emancipovanou ženou ze začátku dvacátého století a byla známá jako módní návrhářka.

Další pohled na ženu, tentokrát jako bytost silnou, která poskytuje oporu a je předmětem lásky, objevíme v díle Egona Schieleho, který na svět nahlížel poněkud méně pozitivně než jeho učitel Klimt a vtáhne nás do světa ženy ve světle expresionismu.

Poté, co si představíme příklady ztvárňování žen z doby moderny, se podíváme na díla kolegyň slavných mužských umělců. Na výstavě Město žen: umělkyně ve Vídni mezi lety 1900-1938 jsou vystaveny obrazy vytvořené ženami, které se prosadily navzdory tomu, že jim byla často upřena možnost studovat, a dokonce byly za touhu malovat a umělecky tvořit trestány. Přes tyto překážky se některým z nich podařilo úspěšně vybudovat kariéru. V převážně mužském uměleckém světě musely tvrdě bojovat. Podařilo se jim nejen vystudovat, ale také prosadit a podílet se na tvorbě středoevropské moderny. Díky této jedinečně koncipované výstavě můžeme tyto ženy vymanit ze zapomnění a zařadit je mezi umělecké velikány, kam nepochybně mnohé z nich patří. V této oblasti již historici umění udělali velký kus práce, nicméně tyto ženy ještě stále nejsou oproti svým mužským protějškům dostatečně doceněné. Vystavena budou díla malířek, z nichž bych ráda vyzdvihla Ilse Bernheimerrakousko-českou výtvarnici Friedl Dicker-Brandeisovou. Po své smrti v koncentračním táboře po sobě zanechala stovky dětských výtvarných děl, která shromažďovala a které se dostaly do pražského Židovského muzea. Zajímavou postavou je také Marie EgnerMarie Egnerová, zakladatelka výtvarné školy pro ženy.

Kromě toho se podíváme na stálou expozici galerie Belvedere, kde jsou vystavena reprezentativní díla od gotiky až po současnost, včetně světově proslulé sbírky obrazů Gustava Klimta. Zastavíme se také při pohledu na samotný barokní komplex budov Belvedere, který vznikl v letech 1714–1723 podle návrhu architekta Johanna Lukase von Hildebrandta pro prince Evžena Savojského a je na seznamu památek UNESCO. 

Více o výstavě zde.

Více o Belvederu a stále sbírce
zde.

Časový harmonogram zájezdu:

 • 6:45 – Sraz u sochy Sv. Václava nahoře na Václavském náměstí. Poznáte nás tak, že naše průvodkyně bude mít ceduli s nápisem: Vídeň 
   
 • 7:00 – Odjezd! Prosíme buďte dochvilní! Přepravní firma nám kvůli přísným směrnicím EU neumožnuje čekání.
   
 • 11:00 – Příjezd do Vídně. Prohlídka výstavy.
   
 • 18:00 – Odjezd z Vídně.
   
 • cca 22:30 – Příjezd do Prahy na Václavské náměstí .
 • Zájezd se koná 9.3.2019.


Průvodce:

 • Cena zájezdu je 1.500.- Kč. Do této ceny spadá cesta tam a zpět komfortním autobusem a služby průvodce. Vstupné si účastníci hradí sami.
 • Náš průvodce zajistí koupi zlevněné hromadné vstupenky na všechny výstavy, které jsou na programu zájezdu. Pokud mají klienti jiné přání, například chtějí využít jiných slev nebo nechtějí absolvovat všechny výstavy, zorganizují si nákup vstupenek sami.
   

Služby průvodce:

 • Náš průvodce se o klienty stará po celý průběh zájezdu. Zajišťuje veškeré organizační otázky, hromadný nákup vstupenek, komentované prohlídky atd. Odborný výklad začíná již v atobuse během cesty na výstavu. Komentovaná prohlídka dále pokračuje přímo v galerii. Využíváme tour guide system = každý účastník zájezdu dostane mini sluchátko, které si připevní na ucho a zřetelně slyší komentář našeho průvodce až do vzdálenosti 100 mertrů. Poslech odborného výkladu je tak velmi komfortní.
 • Pokud se někdo chce vzdálit od skupiny, nebo si během zájezdu udělat vlastní program, není problém. Stačí to oznámit průvodci a domluvit si místo srazu před odjezdem do Prahy. Na každém zájezdu se Vám snažíme vyjít maximálně vstříc. Spokojenost našich klientů je vždy na prvním místě!


Jak se přihlásit:

 • Na zájezd se přihlašujte vyplněním online přihlášky pod tímto textem.
 • Můžete se přihlásit a zaplatit i osobně v naší kanceláři Cesty za uměním.
  Adresa: Politických vězňů 911/8, Praha 1, 5. patro, číslo dveří 602.
  Otevírací doba kanceláře je pondělí až pátek vždy od 12:00 do 17:00 hod.
  Vaší návštěvu prosím předem ohlašte emailem či telefonicky na   606 136 297. Děkujeme Vám.
   

Rezervace míst:

 • Pro rezervaci Vašeho místa na zájezdu nám prosím zašlete cenu zájezdu na náš účet 2108693581/2700.
 • Variabilní symbol platby = v.s. zájezdu: 932019
 • Do zprávy pro příjemce napište celé jméno účastníka zájezdu.
 • Vaše místo na zájezdu je tím zarezervováno. Potvrzení o platbě Vám zašleme na Váš email. 
 • Při jakýchkoli nejasnostech nás prosím neváhejte kontaktovat!

Těšíme se na Vás a na náš společný zážitek!

Zbývá posledních 8 volných míst !

Závazná přihláška na zájezd s cestovní agenturou Cesty za uměním s.r.o.

Vyplněním a odesláním přihlášky vyslovuje klient souhlas se Všeobecnými podmínkami cestovní agentury Cesty za uměním s r.o. a Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Zveme Vás na  Kurz dějin umění pro pokročilé. Během, kterého budete mít možnost se dozvědět mimo jiné především podrobnosti a zajímavosti o životě a dílech vybraných slavných umělců.I. běh kurzu začíná od 4.3.2019. Informace zde.

ART-WE.CZ

Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii!

V naší kanceláři je možné použit platební kartuPřijímáme i tyto platební poukázky a karty:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.

Naši partneři:www.artcasopis.cz

www.pebeo-eshop.cz


http://www.nielsen.cz/


Kurzy jógy


www.manekin.cz

Přihlašte se k odběru novinek. Kontaktujte nás!

Hledáme nové průvodce!

Vystudoval jste dějiny umění?Jste kunsthistorik nebo je kultura Váš velký koníček? Máte zájem cestovat po Evropě se zajímavou skupinou nadšenců do umění?
 
Hledáme nové průvodce do našeho týmu! 
Nabízíme zajímavou spolupráci a dobrou odměnu.
 
Své nabídky pište na mail
info@cestyzaumenim.cz nebo nás kontaktujte telefonicky, 606 136 297.
 
 


Kontaktujte nás!

 • Email: 
  info@cestyzaumenim.cz

  Napište nám a my Vám odpovíme jak nejrychleji to bude možné. Na víkendové emaily odpovídáme následující pracovní den. 
 • Tel.: 
  606 136 297
  Na telefonu jsme pro Vás k dispozici každý pracovní den od 9:00 do 17:00 hod. Pokud se nám náhodou nemůžete dovolat nezoufejte, zavoláme Vám zpátky :)
 • Adresa kanceláře:
  Politických vězňů 911/8,
  Praha 1,  5. patro, č. dveří 602. 

  V kanceláři jsme pro Vás k dispozici pondělí - pátek od 12:00 do 17:00 hod. 
  Vaší návštěvu prosím předem ohlaste emailem či telefonicky. 
  Děkujeme Vám.