Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
"Děkuji Vám za úžasný zájezd do Drážďan! Moc jsme si ho s manželem užili." Marcela
"...i když modernímu umění nerozumím, po prohlídce výstavy s Vaší průvodkyní Eliškou jsem pochopil důležité souvislosti a lépe se orientuji. Děkuji Vám!" Marek
Zveme Vás na poznávací zájezd za uměním do jarních Drážďan. Prohlédneme si společně významné světové galerie Albertinum a Zwinger. Bude i čas na procházku rozkvetlým městem a prohlídku architektonických skvostů Drážďan. To vše s komentářem naší sympatické průvodkyně.
Vídeň nabízí nezapomenutelnou atmosféru. My si ji na našem poznávacím zájezdu navíc zpříjemníme návštěvou zajímavých výstav!
Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na zájezd do Mnichova, bavorského velkoměsta, kde se především v „Muzejní čtvrti“ nachází na 50 muzeí a je tak opravdu z čeho vybírat!
Na podzim roku 2017 připravuje vídeňská galerie Albertina ve spolupráci s Ashmolean Museem v Oxfordu, které se může pyšnit vůbec největší sbírkou kreseb Raffaela Santiho, ucelenou výstavu Raffaelových prací na papíře. Z celkem 140 kreseb ve vlastnictví obou institucí budou vybrány ty nejdůležitější a současně nebude chybět ani několik Raffaelových maleb z vlastnictví Albertiny.
"Jsme nadšeni zájezdem do kunsthistorického muzea ve Vídni. Tolik významných malířů a uměleckých děl a tak blízko! Člověk nemusí jezdit do Louvru :) Příště s Vámi pojedeme zase." Romča a Zdeněk
Zveme Vás na zájezd do Vánoční Vídně!
16. 2. 2019 – Zájezd do zimní Vídně na výstavy “Město žen” v Dolním Belvederu a “Knížecí sbírky Lichtenštejnů” v Albertině

16. 2. 2019 – Zájezd do zimní Vídně na výstavy “Město žen” v Dolním Belvederu a “Knížecí sbírky Lichtenštejnů” v Albertině

Pojeďte si společně s námi vychutnat klidnou zimní atmosféru Vídně a zajímavé výstavy v galeriích v Belvederu a Albertině mimo hlavní turistickou sezónu!

 

 

 

Dějiny výtvarného umění byly prakticky až do 20. století z pohledu genderu především doménou mužů. A stále nám nejsou jména umělkyň, jejichž díla uvidíme na jedinečné výstavě příznačně nazvané “Město žen”, tolik známá jako díla jejich mužských kolegů. Přesto právě i tyto umělkyně, jako například Elena Luksch-Makowsky, Helene Funke nebo Erika Giovanna Klien oprávněně patří do Vídeňské moderny a mezi propagátory nových myšlenek v umění na přelomu století.

Tato výstava bezpochyby rozšiřuje náš pohled na umělecké snahy na začátku 20. století ve Vídni a představuje díla umělkyň, které pomáhaly tuto scénu aktivně vytvářet. Ženy, které chtěly v této době studovat umění, nebo být členky uměleckých spolků, byly stále značně znevýhodněny a většinou odmítány. Přesto se několika z nich podařilo vybudovat úspěšnou uměleckou kariéru. Aby se ženy prosadily i v obchodě s uměním, kde také převažovali muži, začaly zakládat své vlastní ženské umělecké spolky. Mnoho z nich vystavovalo v budově Secese, Salonu Pisko nebo například ve známé galerii Miethke. Přestože jim v posledních letech byla z hlediska odborného diskurzu věnována větší pozornost a dokonce se některé z nich dočkaly i retrospektivních výstav, jejich dílo je stále podceňováno ve srovnání s mužskými průkopníky na poli umění přelomu století. Proto si tato výstava klade za cíl tyto předsudky vyvrátit a kromě známějších jmen připomenout i umělkyně, jejichž dílo doposud vystaveno nebylo.

Na výstavě si budete moci prohlédnout díla těchto umělkyň: Ilse Bernheimer, Friedl Dicker, Marie Egner, Helene Funke, Louise Fraenkel-Hahn, Margarete Hamerschlag, Fanny Harlfinger-Zakucka, Hermine Heller-Ostersetzer, Hildegard Jone, Johanna Kampmann-Freund, Erika Giovanna Klien, Elisabeth Karlinsky, Elza Kövesházi-Kalmár, Broncia Koller-Pinell, Anna Lesznai, Leontine von Littrow, Frida Konstantin Lohwag, Elena Luksch-Makowsky, Mariette Lydis, Emilie Mediz-Pelikan, Teresa Feodorowna Ries, Mileva Roller, Louise Merkel-Romée, Frieda Salvendy, Anny Schröder-Ehrenfest, Lilly Steiner, Helene Taussig, Ilse Twardowski Conrat, Olga Wisinger-Florian, Grete Wolf Krakauer, My Ullmann, Franziska Zach. 

Kromě výstavy budete mít samozřejmě možnost prohlédnout si také barokní palácový komplex Belvedere, který je na seznamu UNESCO a vznikl v letech 1714–1723 podle návrhu architekta Johanna Lukase von Hildebrandta pro prince Evžena Savojského, jednoho z nejdůležitějších rakouských vojevůdců ve válce proti Turkům.

Náš výlet pak zakončíme komentovanou prohlídkou krátkodobé expozice v galerii Albertina, která představí knížecí sbírky rodu Lichtenštejnů.

Pro rod a knížectví Lichtenštejnů je rok 2019 důležitým výročím! 23. ledna 1719 totiž císař Karel VI. spojil císařské lordstvo ze Schellenbergu a císařské hrabství ve Vaduzu, aby vytvořil císařské knížectví Lichtenštejnů. Prvním knížetem byl pak Anton Florian I. z Lichtenštejnu.

Tuto významnou událost se rozhodla oslavit galerie Albertina, neboť rod do roku 1938 sídlil právě ve Vídni. Diváci si budou moci prohlédnout ta nejvýznamnější díla ze sbírek Lichtenštejnů, které zahrnují především díla Biedermaieru, ale také například obraz Venuše od Petra Paula Rubense, sochu v životní velikosti představujícího Krista v předpeklí od slavného sochaře Adriena de Vries nebo bronzovou bustu římského císaře Marka Aurelia.

Předběžný program zájezdu:

Termín: 16. 2. 2019

6:45 – Sraz u „koně“ na Václavském náměstí.

7:00 – Odjezd. Prosíme, buďte dochvilní! Přepravní firma nám kvůli přísným směrnicím EU neumožnuje čekání.

11:00 – Příjezd do Vídně. Prohlídka výstav.

18:00 – Odjezd do Prahy.

22:30 – Příjezd do Prahy na Václavské náměstí.

 • Cena zájezdu je 1500 Kč. Tato cena zahrnuje cestu tam a zpět komfortním minibusem a služby průvodce. Vstupné do galerie si účastníci hradí sami.
 • Vstupné do Belvederu: skupinové vstupné do Dolního Belvederu pro skupiny nad 10 osob činí: 11 Euro
 • Vstupné do Albertiny: skupinové vstupné do galerie Albertina pro skupiny nad 15 osob činí: 11 Euro

 

Služby průvodce:

 • Náš průvodce se o klienty stará po celý průběh zájezdu. Zajišťuje veškeré organizační otázky, hromadný nákup vstupenek, komentované prohlídky atd. Odborný výklad začíná již v atobuse během cesty na výstavu. Komentovaná prohlídka dále pokračuje přímo v galerii. Využíváme tour guide system = každý účastník zájezdu dostane mini sluchátko, které si připevní na ucho a zřetelně slyší komentář našeho průvodce až do vzdálenosti 100 mertrů. Poslech odborného výkladu je tak velmi komfortní.
 • Pokud se někdo chce vzdálit od skupiny, nebo si během zájezdu udělat vlastní program, není problém. Stačí to oznámit průvodci a domluvit si místo srazu před odjezdem do Prahy. Na každém zájezdu se Vám snažíme vyjít maximálně vstříc. Spokojenost našich klientů je vždy na prvním místě!


Jak se přihlásit:

 • Na zájezd se přihlašujte vyplněním online přihlášky pod tímto textem.
 • Můžete se přihlásit a zaplatit i osobně v naší kanceláři Cesty za uměním.
  Adresa: Politických vězňů 911/8, Praha 1, 5. patro, číslo dveří 602.
  Otevírací doba kanceláře je pondělí až pátek vždy od 12:00 do 17:00 hod.
  Vaší návštěvu prosím předem ohlašte emailem či telefonicky na   606 136 297. Děkujeme Vám.
   

Rezervace míst:

 • Pro rezervaci Vašeho místa na zájezdu nám prosím zašlete cenu zájezdu na náš účet 2108693581/2700.
 • Variabilní symbol platby = 16022019v.s. zájezdu: 
 • Do zprávy pro příjemce napište celé jméno účastníka zájezdu.
 • Vaše místo na zájezdu je tím zarezervováno. Potvrzení o platbě Vám zašleme na Váš email. 
 • Při jakýchkoli nejasnostech nás prosím neváhejte kontaktovat!

Těšíme se na Vás a na náš společný zážitek!

Závazná přihláška na zájezd s cestovní agenturou Cesty za uměním s.r.o.

Vyplněním a odesláním přihlášky vyslovuje klient souhlas se Všeobecnými podmínkami cestovní agentury Cesty za uměním s r.o. a Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Všechny zájemce o umění srdečně zveme na přednášku o newyorských galeriích. Která se bude konat u nás v kanceláři na Praze 1, 12.2.2019 od 17.00 do 19.30 hodin. Více info zde.

Zveme Vás na  Kurz dějin umění pro pokročilé. Během, kterého budete mít možnost se dozvědět mimo jiné především podrobnosti a zajímavosti o životě a dílech vybraných slavných umělců.I. běh kurzu začíná od 2.1.2019. Informace zde.

Přihlašte se k odběru novinek. Kontaktujte nás!

Kurz dějin umění
Nastoupit můžete i v průběhu kurzu. Více informací
 zde.

Členství cestovní agentury Cesty za uměním s.r.o.

Co Vám členství přinese? Velké slevy na všechny zájezdy za uměním a další výhody. Více informací
 zde.

Hledáme nové průvodce!

Vystudoval jste dějiny umění?Jste kunsthistorik nebo je kultura Váš velký koníček? Máte zájem cestovat po Evropě se zajímavou skupinou nadšenců do umění?
 
Hledáme nové průvodce do našeho týmu! 
Nabízíme zajímavou spolupráci a dobrou odměnu.
 
Své nabídky pište na mail
info@cestyzaumenim.cz nebo nás kontaktujte telefonicky, 606 136 297.
 
 

ART-WE.CZ

Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii!

V naší kanceláři je možné použit platební kartuPřijímáme i tyto platební poukázky a karty:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.

Naši partneři:www.artcasopis.cz

www.pebeo-eshop.cz


http://www.nielsen.cz/


Kurzy jógy


www.manekin.cz


Kontaktujte nás!

 • Email: 
  info@cestyzaumenim.cz

  Napište nám a my Vám odpovíme jak nejrychleji to bude možné. Na víkendové emaily odpovídáme následující pracovní den. 
 • Tel.: 
  606 136 297
  Na telefonu jsme pro Vás k dispozici každý pracovní den od 9:00 do 17:00 hod. Pokud se nám náhodou nemůžete dovolat nezoufejte, zavoláme Vám zpátky :)
 • Adresa kanceláře:
  Politických vězňů 911/8,
  Praha 1,  5. patro, č. dveří 602. 

  V kanceláři jsme pro Vás k dispozici pondělí - pátek od 12:00 do 17:00 hod. 
  Vaší návštěvu prosím předem ohlaste emailem či telefonicky. 
  Děkujeme Vám.