Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
"Děkuji Vám za úžasný zájezd do Drážďan! Moc jsme si ho s manželem užili." Marcela
"...i když modernímu umění nerozumím, po prohlídce výstavy s Vaší průvodkyní Eliškou jsem pochopil důležité souvislosti a lépe se orientuji. Děkuji Vám!" Marek
Zveme Vás na poznávací zájezd za uměním do jarních Drážďan. Prohlédneme si společně významné světové galerie Albertinum a Zwinger. Bude i čas na procházku rozkvetlým městem a prohlídku architektonických skvostů Drážďan. To vše s komentářem naší sympatické průvodkyně.
Vídeň nabízí nezapomenutelnou atmosféru. My si ji na našem poznávacím zájezdu navíc zpříjemníme návštěvou zajímavých výstav!
Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na zájezd do Mnichova, bavorského velkoměsta, kde se především v „Muzejní čtvrti“ nachází na 50 muzeí a je tak opravdu z čeho vybírat!
Na podzim roku 2017 připravuje vídeňská galerie Albertina ve spolupráci s Ashmolean Museem v Oxfordu, které se může pyšnit vůbec největší sbírkou kreseb Raffaela Santiho, ucelenou výstavu Raffaelových prací na papíře. Z celkem 140 kreseb ve vlastnictví obou institucí budou vybrány ty nejdůležitější a současně nebude chybět ani několik Raffaelových maleb z vlastnictví Albertiny.
"Jsme nadšeni zájezdem do kunsthistorického muzea ve Vídni. Tolik významných malířů a uměleckých děl a tak blízko! Člověk nemusí jezdit do Louvru :) Příště s Vámi pojedeme zase." Romča a Zdeněk
Zveme Vás na zájezd do Vídně!
29.9.2019 - Zájezd Mnichova, Pinakothek der Moderne, Rembrandt

29.9.2019 - Zájezd Mnichova, Pinakothek der Moderne, Rembrandt

Od smrti Rembrandta van Rijna uplynulo tento rok 350 let. Významné výročí poskytlo podnět k mnoha výstavám. V mnichovské Pinakothek der Moderne je k vidění soubor jeho grafik a kreseb. Za Rembrandtova života to byly především jeho lepty, které z něj učinily známého umělce. Právě díky nim, díky tomuto novému médiu se mohlo po celé Evropě rozšířit povědomí o jeho práci. Rembrandt tuto relativně novou grafickou techniku dovedl až na hranice jejich výrazových možností. Jeho lepty jsou technicky virtuózní a zároveň umělecky svébytné. Biblické náměty, žánrové scény, krajiny, portréty, akty, to vše Rembrandt dokázal podat spontánně a zároveň i s ohledem na konkrétní detail.

Grafiky a kresby nám umožní nahlédnout umělci přímo pod ruku, vidět jej takřka při práci. Tato pozvánka do umělcova ateliéru je něčím osobním až intimním. Vidíme dílo v jeho zrodu i v jeho proměnách. K některým měděným deskám se totiž vracel i po letech, měnil je a korigoval. Grafické listy tedy zachycují různá stádia konkrétního díla, jež jsou zároveň i otiskem vývoje Rembrandtovy osobnosti. Mnichovská výstava je doplněna ještě jeho kresbami, v nichž můžeme obdivovat suverénní rukopis a uměleckou zkratku. To z nich činí díla vskutku živá a v jistém smyslu až moderní.

Protože výstava se koná Pinakothek der Moderne, můžeme toho využít k prohlídce expozice moderního a současného umění. Zde bychom se soustředili na důležitou etapu počátku moderního umění, totiž německý expresionismus. V Pinakothek der Moderne je zastoupen skupinami die Brücke (např. Ernst Ludwig Kirchner, Karl Schmidt-Rottluff, Emil Nolde) a der Blaue Reiter (např. Franz Marc, Alfred Kubin a Vasilij Kandinskij).

Poté se ještě vydáme do Alte Pinakothek, kde si ve stálé expozici můžeme prohlédnout několik zde vystavených Rembrandtových děl a podívat se i na další díla vážící se ke kontextu holandské malby 17. století. Získáme tím celkový přehled o umění doby, ve které se Rembrandt pohyboval a tvořil.

Služby průvodce

Zájezdem Vás bude provázet náš oblíbený průvodce Mgr. Kamil Nábělek Ph.D.

 • Náš průvodce se o klienty stará po celý průběh zájezdu. Zajišťuje veškeré organizační otázky, nákup vstupenek, komentované prohlídky atd. Odborný výklad začíná již v atobuse během cesty na výstavu. Komentovaná prohlídka dále pokračuje přímo v galerii. Využíváme tour guide system = každý účastník zájezdu dostane mini sluchátko, které si připevní na ucho a zřetelně slyší komentář našeho průvodce až do vzdálenosti 100 mertrů. Poslech odborného výkladu je tak velmi komfortní.
 • Pokud se někdo chce vzdálit od skupiny, nebo si během zájezdu udělat vlastní program, není problém. Stačí to oznámit průvodci a domluvit si místo srazu před odjezdem do Prahy. Na každém zájezdu se Vám snažíme vyjít maximálně vstříc. Spokojenost našich klientů je vždy na prvním místě!

Program zájezdu:

 • 05:45 – Sraz u „koně“ na Václavském náměstí. (Prosíme, buďte dochvilní, přepravní firma nám kvůli přísným směrnicím EU neumožnuje čekání.)
 • 06:00 - Odjezd z Prahy 
 • 11:00    Příjezd do Mnichova. Následuje prohlídka výstav
 • 11:30 – 13:00    Prohlídka výstavy In Focus: Rembrandt – Graphic Highlights of the Munich Collection
 • 13:30 – 15:30     Prohlídka stálé expozice Pinakothek der Moderne
 • 16:30 – 17:30    Prohlídka stálé expozice Alte Pinakothek
 • 18:00    Odjezd do Prahy
 • 23:00    Příjezd do Prahy na Václavské náměstí​

Cena zájezdu

 • Cena zájezdu je 1750,- Kč
  Do této ceny spadá cesta tam a zpět komfortním autobusem a služby průvodce.
 • Vstupné do galerie si účastníci hradí sami
 • Vstupné na výstavu činí pro dospělé 10 EUR pro, snížené 7 EUR.
 • Vstup do Pinakothek der Moderne 1 EUR, Alte Pinakothek 1 EUR, Audioguide 4,5 EUR.

Jak se přihlásit

 • Na zájezd se přihlašujte vyplněním online přihlášky pod tímto textem.
 • Můžete se přihlásit a zaplatit i osobně v naší kanceláři Cesty za uměním.
  Adresa: Politických vězňů 911/8, Praha 1, 5. patro, číslo dveří 602.
  Otevírací doba kanceláře je pondělí až pátek vždy od 12:00 do 17:00 hod.
  Vaší návštěvu prosím předem ohlašte emailem či telefonicky na +420 606 136 297. Děkujeme Vám.

Rezervace míst

 • Pro rezervaci Vašeho místa na zájezdu nám prosím zašlete cenu zájezdu na náš účet 2108693581/2700.
 • Variabilní symbol zájezdu:29092019
 • Do zprávy pro příjemce napište celé jméno účastníka zájezdu.
 • Vaše místo na zájezdu je tím zarezervováno. Potvrzení o platbě Vám zašleme na Váš email. 
 • Při jakýchkoli nejasnostech nás prosím neváhejte kontaktovat!

 

Těšíme se na Vás a na náš společný zážitek!

​Závazná přihláška na zájezd s cestovní agenturou Cesty za uměním s.r.o.

Vyplněním a odesláním přihlášky vyslovuje klient souhlas se Všeobecnými podmínkami cestovní agentury Cesty za uměním s r.o. a Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Kurz dějin umění   - Více informací zde.

Srdečně Vás zveme na tři tematické přednášky, skrze které Vám představíme barvitý svět žen v období středověku. Každé úterý od 4.6.2019 do 18.6.2019. Více info zde.

Zvemé vás na kurz Ajurvédy. Cílem tohot kurzu je seznámit studenty s čistými znalostmi Ayurvédy v dnešním životě. Osnova předmětu bude ukončena ve třech semestrech. První semestr se bude konat od 13.10 do 19.10.2019.Více info zde.

Zveme Vás na  Kurz dějin umění pro pokročilé. Během, kterého budete mít možnost se dozvědět mimo jiné především podrobnosti a zajímavosti o životě a dílech vybraných slavných umělců. I.běh kurzu začíná od 10.9.2019. Informace zde.

ART-WE.CZ

Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii!

V naší kanceláři je možné použit platební kartuPřijímáme i tyto platební poukázky a karty:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.

Přihlašte se k odběru novinek. Kontaktujte nás!


Kontaktujte nás!

 • Email: 
  info@cestyzaumenim.cz

  Napište nám a my Vám odpovíme jak nejrychleji to bude možné. Na víkendové emaily odpovídáme následující pracovní den. 
 • Tel.: 
  606 136 297
  Na telefonu jsme pro Vás k dispozici každý pracovní den od 9:00 do 17:00 hod. Pokud se nám náhodou nemůžete dovolat nezoufejte, zavoláme Vám zpátky :)
 • Adresa kanceláře:
  Politických vězňů 911/8,
  Praha 1,  5. patro, č. dveří 602. 

  V kanceláři jsme pro Vás k dispozici pondělí - pátek od 12:00 do 17:00 hod. 
  Vaší návštěvu prosím předem ohlaste emailem či telefonicky. 
  Děkujeme Vám.

Ochrana osobních údajů