Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
"Děkuji Vám za úžasný zájezd do Drážďan! Moc jsme si ho s manželem užili." Marcela
"...i když modernímu umění nerozumím, po prohlídce výstavy s Vaší průvodkyní Eliškou jsem pochopil důležité souvislosti a lépe se orientuji. Děkuji Vám!" Marek
Zveme Vás na poznávací zájezd za uměním do jarních Drážďan. Prohlédneme si společně významné světové galerie Albertinum a Zwinger. Bude i čas na procházku rozkvetlým městem a prohlídku architektonických skvostů Drážďan. To vše s komentářem naší sympatické průvodkyně.
Vídeň nabízí nezapomenutelnou atmosféru. My si ji na našem poznávacím zájezdu navíc zpříjemníme návštěvou zajímavých výstav!
Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na zájezd do Mnichova, bavorského velkoměsta, kde se především v „Muzejní čtvrti“ nachází na 50 muzeí a je tak opravdu z čeho vybírat!
Na podzim roku 2017 připravuje vídeňská galerie Albertina ve spolupráci s Ashmolean Museem v Oxfordu, které se může pyšnit vůbec největší sbírkou kreseb Raffaela Santiho, ucelenou výstavu Raffaelových prací na papíře. Z celkem 140 kreseb ve vlastnictví obou institucí budou vybrány ty nejdůležitější a současně nebude chybět ani několik Raffaelových maleb z vlastnictví Albertiny.
"Jsme nadšeni zájezdem do kunsthistorického muzea ve Vídni. Tolik významných malířů a uměleckých děl a tak blízko! Člověk nemusí jezdit do Louvru :) Příště s Vámi pojedeme zase." Romča a Zdeněk
Zveme Vás na zájezd do Vídně!
14. 12. 2019 - Zájezd do Vídně, Caravaggio a Bernini, Pierre Bonnard, The Color of Memory

14. 12. 2019 - Zájezd do Vídně, Caravaggio a Bernini, Pierre Bonnard, The Color of Memory

Dne 14.12.2019 Vás zveme na jednodenní zájezd do Vídně, kde navštívíme 2 výstavy. Výstavu Carvaggio a Bernini v Kunsthistorisches muzeu a výstavu Pierre Bonnard, The Color of Memory.

Caravaggio a Bernini - (Kunsthistorisches Museum)

Uměleckohistorické muzeum ve Vídni připravilo výstavu dvou prominentních umělců 17. století: Michelangela Merisiho zvaného Caravaggio a Gian Lorenza Berniniho. Umělecké setkání spontánního a expresivního malířského talentu Caraggiova se suverénním a mistrovsky zvládnutým sochařským výrazem Berniniho je skutečnou uměleckou podívanou. S těmito dvěma osobnosti vstoupila barokní éra v Římě do své rané, ale umělecky již plně svrchované fáze. Jejich díla plná dramatu, silných emocí a až teatrální inscenovanosti se stala vzorem pro tvorbu umělců několika dalších generací.  Díky nim se Řím stal dobovým centrem umění a kultury.

V Kunsthistorisches Museum se nachází největší a nejcennější sbírka obrazů Caravaggia a jeho nástupců mimo Itálii. Tato díla, spolu s dalšími vysoce kvalitními mezinárodními zápůjčkami, vstupují do dialogu s Berniniho sochami. Na více než šedesáti dílech umělců z počátku sedmnáctého století můžeme vidět vzestup a rozkvět baroka. Mimo Itálii dlouho nebyla k vidění výstava podobného rozsahu, vskutku reprezentativní přehlídka, která by propojila tolik významných raně barokních děl.

Výstava je organizována ve spolupráci s Rijksmuseum Amsterdam, kam se také přesune na jaře roku 2020.

Pierre Bonnard, The Color of Memory - (Kunstforum Wien)

Výstava Pierra Bonnarda v Kunstforum Wien je retrospektivou zaměřenou na jeho zralé dílo od roku 1912, kdy se zformoval jeho vrcholný malířský styl do jeho smrti v roce 1947. Pierre Bonnard je postimpresionistický malíř, jeho malířské vidění je postaveno na práci s barvou. Je považován za jednoho z největších koloristů počátku 20. století. Netvořil jako impresionisté v přírodě nebo podle modelu, ale podle paměti – odtud i název výstavy Barvy paměti. Bonnard se soustředil na základní formy a vztahy, zacházel s nimi svobodně a volně, stejně tak jako s barvami.  Barvy jsou jeho výrazovým i kompozičním prostředkem. Často zobrazoval prosvětlené interiéry a ženské postavy v nich. Mnohokrát zachytil svoji ženu v různých intimně laděných situacích – vidíme ji průhledem skrze dveře, v koupelně, u kuchyňského stolu… Jsou to rychlé a spontánní záznamy každodenních situací, poetické i realistické zároveň. Přirozeně působící, současně však i promyšleně komponované.

Výstava Pierra Bonnarda v Kunstforum Wien se v tomto rozsahu mohla uskutečnit jen díky mnoha zápůjčkám z předních světových muzeí, galerií a soukromých sbírek. Tate Modern v Londýně, Metropolitan Museum v New Yorku, National Gallery of Art ve Washingtonu či Musée d’Orsay v Paříži tak přispěly svými nejlepšími díly k této jedinečné přehlídce.

 


Plánovaná délka prohlídky výstavy Caravaggio a Bernini ca. 2,5 hodiny.

Plánovaná délka prohlídky výstavy Pierre Bonnard, The Color of Memory ca. 1,5 hodiny.

 

Vstup na výstavu Caravaggio a Bernini:  16 Euro

Vstup na výstavu Pierre Bonnard, The Color of Memory:  11 Euro

 

Služby průvodce

Zájezdem Vás bude provázet náš oblíbený průvodce Mgr. Kamil Nábělek Ph.D.

 • Náš průvodce se o klienty stará po celý průběh zájezdu. Zajišťuje veškeré organizační otázky, nákup vstupenek, komentované prohlídky atd. Odborný výklad začíná již v atobuse během cesty na výstavu. Komentovaná prohlídka dále pokračuje přímo v galerii. Využíváme tour guide system = každý účastník zájezdu dostane mini sluchátko, které si připevní na ucho a zřetelně slyší komentář našeho průvodce až do vzdálenosti 100 mertrů. Poslech odborného výkladu je tak velmi komfortní.
 • Pokud se někdo chce vzdálit od skupiny, nebo si během zájezdu udělat vlastní program, není problém. Stačí to oznámit průvodci a domluvit si místo srazu před odjezdem do Prahy. Na každém zájezdu se Vám snažíme vyjít maximálně vstříc. Spokojenost našich klientů je vždy na prvním místě!

Program zájezdu:

 • 06:45                 - Sraz u „koně“ na Václavském náměstí. (Prosíme, buďte dochvilní, přepravní firma nám kvůli přísným směrnicím EU neumožnuje čekání.)
 • 07:00                 - Odjezd z Prahy
 • 11:30                 - Příjezd do Vídně. Následuje prohlídka výstavy
 • 12:00 – 14:30  -  Prohlídka výstavy Caravaggio a Bernini, Kunsthistorisches Museum
 • 14:30 – 15:30  -  Oběd, přestávka
 • 16.00 – 17:30  -  Prohlídka Pierre Bonnard, The Color of Memory, Kunstforum Wien
 • 18:00                -  odjezd do Prahy
 • cca 23:00         -  příjezd do Prahy na Václavské náměstí

Cena zájezdu

 • Cena zájezdu je 1500,- Kč
  Do této ceny spadá cesta tam a zpět komfortním autobusem a služby průvodce.
 • Vstupné do galerie si účastníci hradí sami
 • Skupinové vstupné na výstavu činí pro dospělé 16 EUR. Vstup na výstavu Pierre Bonnard, The Color of Memory činí 11 EUR,.

Jak se přihlásit

 • Na zájezd se přihlašujte vyplněním online přihlášky pod tímto textem.
 • Můžete se přihlásit a zaplatit i osobně v naší kanceláři Cesty za uměním.
  Adresa: Politických vězňů 911/8, Praha 1, 5. patro, číslo dveří 602.
  Otevírací doba kanceláře je pondělí až pátek vždy od 12:00 do 17:00 hod.
  Vaší návštěvu prosím předem ohlašte emailem či telefonicky na +420 606 136 297. Děkujeme Vám.

Rezervace míst

 • Pro rezervaci Vašeho místa na zájezdu nám prosím zašlete cenu zájezdu na náš účet 2108693581/2700.
 • Variabilní symbol zájezdu:14122019
 • Do zprávy pro příjemce napište celé jméno účastníka zájezdu.
 • Vaše místo na zájezdu je tím zarezervováno. Potvrzení o platbě Vám zašleme na Váš email. 
 • Při jakýchkoli nejasnostech nás prosím neváhejte kontaktovat!
 • Zbývá posledních 5 míst 

​Závazná přihláška na zájezd s cestovní agenturou Cesty za uměním s.r.o.

Vyplněním a odesláním přihlášky vyslovuje klient souhlas se Všeobecnými podmínkami cestovní agentury Cesty za uměním s r.o. a Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Kurz dějin umění   - Kurz je vhodný jednak pro ty, kteří se o historii umění chtějí dozvědět něco více a získat všeobecný přehled, stejně jako pro zájemce o studium dějin umění, estetiky, či výtvarného umění na vysoké škole. III. běh kurzu od 8.1.2020 Více informací zde.

Zveme Vás na  Kurz dějin umění pro pokročilé. Během, kterého budete mít možnost se dozvědět mimo jiné především podrobnosti a zajímavosti o životě a dílech vybraných slavných umělců. III. běh kurzu od 14.1.2020 Informace zde.

ART-WE.CZ

Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii!

V naší kanceláři je možné použit platební kartuPřijímáme i tyto platební poukázky a karty:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.

Přihlašte se k odběru novinek. Kontaktujte nás!


Kontaktujte nás!

 • Email: 
  info@cestyzaumenim.cz

  Napište nám a my Vám odpovíme jak nejrychleji to bude možné. Na víkendové emaily odpovídáme následující pracovní den. 
 • Tel.: 
  606 136 297
  Na telefonu jsme pro Vás k dispozici každý pracovní den od 9:00 do 17:00 hod. Pokud se nám náhodou nemůžete dovolat nezoufejte, zavoláme Vám zpátky :)
 • Adresa kanceláře:
  Politických vězňů 911/8,
  Praha 1,  5. patro, č. dveří 602. 

  V kanceláři jsme pro Vás k dispozici pondělí - pátek od 12:00 do 17:00 hod. 
  Vaší návštěvu prosím předem ohlaste emailem či telefonicky. 
  Děkujeme Vám.

Ochrana osobních údajů