Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
"Děkuji Vám za úžasný zájezd do Drážďan! Moc jsme si ho s manželem užili." Marcela
"...i když modernímu umění nerozumím, po prohlídce výstavy s Vaší průvodkyní Eliškou jsem pochopil důležité souvislosti a lépe se orientuji. Děkuji Vám!" Marek
Zveme Vás na poznávací zájezd za uměním do jarních Drážďan. Prohlédneme si společně významné světové galerie Albertinum a Zwinger. Bude i čas na procházku rozkvetlým městem a prohlídku architektonických skvostů Drážďan. To vše s komentářem naší sympatické průvodkyně.
Vídeň nabízí nezapomenutelnou atmosféru. My si ji na našem poznávacím zájezdu navíc zpříjemníme návštěvou zajímavých výstav!
Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na zájezd do Mnichova, bavorského velkoměsta, kde se především v „Muzejní čtvrti“ nachází na 50 muzeí a je tak opravdu z čeho vybírat!
Na podzim roku 2017 připravuje vídeňská galerie Albertina ve spolupráci s Ashmolean Museem v Oxfordu, které se může pyšnit vůbec největší sbírkou kreseb Raffaela Santiho, ucelenou výstavu Raffaelových prací na papíře. Z celkem 140 kreseb ve vlastnictví obou institucí budou vybrány ty nejdůležitější a současně nebude chybět ani několik Raffaelových maleb z vlastnictví Albertiny.
"Jsme nadšeni zájezdem do kunsthistorického muzea ve Vídni. Tolik významných malířů a uměleckých děl a tak blízko! Člověk nemusí jezdit do Louvru :) Příště s Vámi pojedeme zase." Romča a Zdeněk
Zveme Vás na zájezd do Vídně!
Retrospektiva Claude Moneta v Museu Barberini v Postupimi - 7.3.2020

Retrospektiva Claude Moneta v Museu Barberini v Postupimi - 7.3.2020

Řekneme-li Claude Monet, je tím současně osobně pojmenován i jeden z nejvýznamnějších uměleckých směrů 19. století: impresionismus. Monet je přímo ztělesněním impresionismu a je jeho ikonickým malířem.

Monet. Orte.

Výstava v Postupimském Museu Barberini ukazuje uměleckou mnohotvárnost a inovativnost jeho díla. Obrazy Clauda Moneta se vyznačují bravurním podáním světelné atmosféry a soustředěným zkoumáním barev a světla. První jeho práce jsou realistické, s obratem k impresionismu se jeho styl projasňuje a uvolňuje, v pozdních dílech dospívá téměř k abstraktní malbě.

Claude Monet svá díla tvořil převážně pod širým nebem a přímo před motivem. Při tvorbě svých krajinomaleb opakovaně navštěvoval stejná místa nebo na jednom místě vytvořil rozsáhlou sérii. Četné obrazy tak byly namalovány na pobřeží Normandie, v nizozemském Zaandamu nebo v Londýně či Benátkách. Zajímaly ho především proměny světla v závislosti na konkrétním počasí a jejich účinky na podobu zobrazovaných míst. V centru jeho umělecké praxe byla touha zachytit prchavé smyslové dojmy, které v něm vyvolávala krajina i městské scenérie. Monet se snažil dát živý malířský výraz i těm nejjemnějším změnám atmosférických jevů. K vrcholům výstavy patří jeho obrazy zahrady a rybníka v Giverny, včetně jeho světoznámých obrazů leknínů.   

„Krajina pro mě nikdy neexistuje sama o sobě, protože její vzhled se mění s každým okamžikem,“ vysvětluje Monet v roce 1891, „ale ožívá se svým okolím, vzduchem a světlem, které se neustále mění. (…) Pro mě je to právě prostředí, které dává motivům jejich skutečnou hodnotu. “

Monetova retrospektiva v Postupimi zahrnuje přibližně 110 obrazů, včetně významných zápůjček z Musée d'Orsay v Paříži, Národní galerie v Londýně, Metropolitního muzea umění v New Yorku, Van Goghova muzea v Amsterdamu a Národní galerie umění ve Washingtonu. Doplňují je mistrovská díla z mezinárodních soukromých sbírek, které jsou pro veřejnost jinak nepřístupné.

Služby průvodce

Zájezdem Vás bude provázet náš oblíbený průvodce Mgr. Kamil Nábělek Ph.D.

 • Náš průvodce se o klienty stará po celý průběh zájezdu. Zajišťuje veškeré organizační otázky, nákup vstupenek, komentované prohlídky atd. Odborný výklad začíná již v atobuse během cesty na výstavu. Komentovaná prohlídka dále pokračuje přímo v galerii. Využíváme tour guide system = každý účastník zájezdu dostane mini sluchátko, které si připevní na ucho a zřetelně slyší komentář našeho průvodce až do vzdálenosti 100 mertrů. Poslech odborného výkladu je tak velmi komfortní.
 • Pokud se někdo chce vzdálit od skupiny, nebo si během zájezdu udělat vlastní program, není problém. Stačí to oznámit průvodci a domluvit si místo srazu před odjezdem do Prahy. Na každém zájezdu se Vám snažíme vyjít maximálně vstříc. Spokojenost našich klientů je vždy na prvním místě!

Program zájezdu:

 • 05:45 – Sraz u „koně“ na Václavském náměstí. (Prosíme, buďte dochvilní, přepravní firma nám kvůli přísným směrnicím EU neumožnuje čekání.)
 • 06:00 - Odjezd z Prahy 
 • 11:30     Příjezd do Postupimi
 • 11:30 – 14:30     Prohlídka výstavy Monet. Orte
 • 14:30 – 15:30     Oběd, přestávka
 • 15:30 – 18:00     Individuální prohlídka Postupimi – zámek Sanssouci, zahrady
 • 18:00     Odjezd do Prahy
 • 22:30 – 23:00     Příjezd do Prahy na Václavské náměstí

Cena zájezdu

 • Cena zájezdu je 1800,-Kč
  Do této ceny spadá cesta tam a zpět komfortním autobusem a služby průvodce.
 • Vstupné do galerie si účastníci hradí sami
 • Vstupné na výstavu činí pro dospělé 18 euro, vstupné snížené (skupiny od 10 lidí) 12 euro.

Jak se přihlásit

 • Na zájezd se přihlašujte vyplněním online přihlášky pod tímto textem.
 • Můžete se přihlásit a zaplatit i osobně v naší kanceláři Cesty za uměním.
  Adresa: Politických vězňů 911/8, Praha 1, 5. patro, číslo dveří 602.
  Otevírací doba kanceláře je pondělí až pátek vždy od 12:00 do 17:00 hod.
  Vaší návštěvu prosím předem ohlašte emailem či telefonicky na +420 606 136 297. Děkujeme Vám.

Rezervace míst

 • Pro rezervaci Vašeho místa na zájezdu nám prosím zašlete cenu zájezdu na náš účet 2108693581/2700.
 • Variabilní symbol zájezdu: 7032020
 • Do zprávy pro příjemce napište celé jméno účastníka zájezdu.
 • Vaše místo na zájezdu je tím zarezervováno. Potvrzení o platbě Vám zašleme na Váš email. 
 • Při jakýchkoli nejasnostech nás prosím neváhejte kontaktovat!

​Závazná přihláška na zájezd s cestovní agenturou Cesty za uměním s.r.o.

Vyplněním a odesláním přihlášky vyslovuje klient souhlas se Všeobecnými podmínkami cestovní agentury Cesty za uměním s r.o. a Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Kurz dějin umění   - Kurz je vhodný jednak pro ty, kteří se o historii umění chtějí dozvědět něco více a získat všeobecný přehled, stejně jako pro zájemce o studium dějin umění, estetiky, či výtvarného umění na vysoké škole. III. běh kurzu od 8.1.2020 Více informací zde.

Zveme Vás na  Kurz dějin umění pro pokročilé. Během, kterého budete mít možnost se dozvědět mimo jiné především podrobnosti a zajímavosti o životě a dílech vybraných slavných umělců. III. běh kurzu od 14.1.2020 Informace zde.

ART-WE.CZ

Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii!

V naší kanceláři je možné použit platební kartuPřijímáme i tyto platební poukázky a karty:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.

Přihlašte se k odběru novinek. Kontaktujte nás!


Kontaktujte nás!

 • Email: 
  info@cestyzaumenim.cz

  Napište nám a my Vám odpovíme jak nejrychleji to bude možné. Na víkendové emaily odpovídáme následující pracovní den. 
 • Tel.: 
  606 136 297
  Na telefonu jsme pro Vás k dispozici každý pracovní den od 9:00 do 17:00 hod. Pokud se nám náhodou nemůžete dovolat nezoufejte, zavoláme Vám zpátky :)
 • Adresa kanceláře:
  Politických vězňů 911/8,
  Praha 1,  5. patro, č. dveří 602. 

  V kanceláři jsme pro Vás k dispozici pondělí - pátek od 12:00 do 17:00 hod. 
  Vaší návštěvu prosím předem ohlaste emailem či telefonicky. 
  Děkujeme Vám.

Ochrana osobních údajů