Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
"Děkuji Vám za úžasný zájezd do Drážďan! Moc jsme si ho s manželem užili." Marcela
"...i když modernímu umění nerozumím, po prohlídce výstavy s Vaší průvodkyní Eliškou jsem pochopil důležité souvislosti a lépe se orientuji. Děkuji Vám!" Marek
Zveme Vás na poznávací zájezd za uměním do jarních Drážďan. Prohlédneme si společně významné světové galerie Albertinum a Zwinger. Bude i čas na procházku rozkvetlým městem a prohlídku architektonických skvostů Drážďan. To vše s komentářem naší sympatické průvodkyně.
Vídeň nabízí nezapomenutelnou atmosféru. My si ji na našem poznávacím zájezdu navíc zpříjemníme návštěvou zajímavých výstav!
Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na zájezd do Mnichova, bavorského velkoměsta, kde se především v „Muzejní čtvrti“ nachází na 50 muzeí a je tak opravdu z čeho vybírat!
Na podzim roku 2017 připravuje vídeňská galerie Albertina ve spolupráci s Ashmolean Museem v Oxfordu, které se může pyšnit vůbec největší sbírkou kreseb Raffaela Santiho, ucelenou výstavu Raffaelových prací na papíře. Z celkem 140 kreseb ve vlastnictví obou institucí budou vybrány ty nejdůležitější a současně nebude chybět ani několik Raffaelových maleb z vlastnictví Albertiny.
"Jsme nadšeni zájezdem do kunsthistorického muzea ve Vídni. Tolik významných malířů a uměleckých děl a tak blízko! Člověk nemusí jezdit do Louvru :) Příště s Vámi pojedeme zase." Romča a Zdeněk
Zveme Vás na zájezd do Vídně!

Kurz o newyorských galeriích

Všechny zájemce o umění srdečně zveme na přednášku o newyorských galeriích. Která se bude konat u nás v kanceláři na Praze 1, 24.10.2019 od17.00 do 19.00

New York je důležité centrum umění, ať už jde o umění živé a právě se formující, nebo umění, jež můžeme najít v uměleckých sbírkách a galeriích. V našem přehledu se soustředíme na nejdůležitější newyorské galerie a sbírky výtvarného umění. Nastíníme charakter jednotlivých institucí, profil jejich sbírek a nejdůležitější díla zde vystavená. Za pozornost stojí především Museum of Modern Art, Guggenheim Museum, Whitney Museum, New Museum a Metropolitan Museum. Zajímavým místem je též Frick Collection.

 

Museum of Modern Art bylo založeno v roce 1929 jako vůbec první muzeum moderního umění s cílem prosazovat a formovat podobu moderního umění.  Odtud pramení jeho nemalý význam a vliv, jež si zachovává od svého založení až dosud. V jeho sbírkách se nachází jedno z nejslavnějších děl Vincenta van Gogha Hvězdná noc, Avignonské slečny od Pabla Picassa, Tanec od Henri Matisse či díla Jacksona Pollocka a Andy Warhola. Součástí Muzea moderního umění je i galerie MoMA PS1 věnovaná především současnému umění.

Guggenheim Museum jedna z nejznámějších galerií moderního umění. Svůj podíl na tom má i ikonická spirálovitá budova architekta Franka Lloyda Wrighta, postavená v letech 1956-1959. Sbírky Guggenheimova muzea se orientují hlavně na abstraktní umění. Najdeme zde obrazy Vasilije Kandinského, Fernanda Légera, Marca Chagalla či Pabla Picassa. Součástí nadace Solomona R. Guggenheima je též i  Guggenheimovo muzeum v Bilbau nebo sbírka Peggy Guggenheimové v Benátkách.

Whitney Museum of American Art založila sochařka a mecenáška Gertrude Vanderbiltová Whitneyová v roce 1931. Muzeum se v roce 2015 se přestěhovalo do nové budovy ve West Village na dolním konci Manhattanu, kterou navrhl Renzo Piano. Stálá sbírka zahrnuje nyní více než 18 000 děl, převážně amerických umělců. Whitney Museum též pořádá Whitney Biennale, výstavu současného amerického umění, obvykle spíše mladých a méně známých umělců.

New Museum of Contemporary Art bylo založeno v roce 1977. Zaměřuje se na nové umění a inovativní umělecké přístupy. Sleduje umělce, kteří mezi širokou veřejností ještě nejsou plně známí, mají ale výrazný umělecký potenciál (např. zde byla představena Ana Mendieta, jejíž díla byla v roce 2014-15 vystavena v Rudolfinu na výstavě Traces/Stopy).

Metropolitan Museum of Art je nejstarší a největší muzeum umění v USA. Museum vystavuje všechny druhy výtvarného umění, užité umění i fotografii. Je zde vystaveno umění Sumeru a Babylonu, Egypta, Číny, řecký a římský starověk, islámské umění i umění Afriky, Oceánie a předkolumbovské Ameriky. Ve zvláštní pobočce The Cloisters je umístěna sbírka evropského středověkého umění, v další samostné budově na Madison Avenue je pak sbírka moderního evropského a amerického umění.

Frick Collection je komorní muzeum, sbírka je umístěna ve vile průmyslníka Henryho C. Fricka naproti Central Parku. Frick zamýšlel, že se vila po jeho smrti stane muzeem, některé z obrazů jsou stále uspořádány podle jeho návrhu. Sbírka obsahuje významná díla starých mistrů, např. díla Jana Vermeera van Delft  (Dáma se služkou a s dopisem, Voják a smějící se děvče, Přerušená hodina hudby),  Piera della Francesca či El Greca (Vyhnání z chrámu). Sbírka obsahuje i řadu skulptur a sbírku porcelánu.

Přednášku povede náš oblíbený průvodce Mgr. Kamil Nábělek Ph.D.

Cena přednášky a rezervace míst:

 • Cena přednášky je 490.- Kč.

Jak se přihlásit:

 • Na přednášku se přihlašujte vyplněním závazné online přihlášky pod tímto textem.
 • Je také možné se přihlásit i zaplatit osobně v naší kanceláři Cesty za uměním.
  Adresa Politických vězňů 911/8, Praha 1, 5. patro, číslo dveří 602.
  Otevírací doba kanceláře je pondělí až pátek vždy od 12:00 do 17:00 hod.
  Vaši návštěvu prosím předem ohlaste na email info@malbaakresba.cz nebo telefonicky na čislu 606 136 297. Děkujeme Vám.
   

Rezervace míst:

 • Pro rezervaci Vašeho místa na přednášku nám prosím zašlete cenu přednašky na náš účet 2108693581/2700.
 • Variabilní symbol přednášky: 24102019
 • Do zprávy pro příjemce napište celé jméno účastníka 
 • Vaše místo  je tím zarezervováno. Potvrzení o platbě Vám zašleme na Váš email. 
 • Při jakýchkoli nejasnostech nás prosím neváhejte kontaktovat!

 

Těšíme se na Vás a na náš společný zážitek!

​​Závazná přihláška na kurz

Vyplněním a odesláním přihlášky vyslovuje klient souhlas se Všeobecnými podmínkami cestovní agentury Cesty za uměním s r.o. a Souhlas se zpracováním osobních údajů

Kurz dějin umění   - Kurz je vhodný jednak pro ty, kteří se o historii umění chtějí dozvědět něco více a získat všeobecný přehled, stejně jako pro zájemce o studium dějin umění, estetiky, či výtvarného umění na vysoké škole. III. běh kurzu od 8.1.2020 Více informací zde.

Zveme Vás na  Kurz dějin umění pro pokročilé. Během, kterého budete mít možnost se dozvědět mimo jiné především podrobnosti a zajímavosti o životě a dílech vybraných slavných umělců. III. běh kurzu od 14.1.2020 Informace zde.

ART-WE.CZ

Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii!

V naší kanceláři je možné použit platební kartuPřijímáme i tyto platební poukázky a karty:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.

Přihlašte se k odběru novinek. Kontaktujte nás!


Kontaktujte nás!

 • Email: 
  info@cestyzaumenim.cz

  Napište nám a my Vám odpovíme jak nejrychleji to bude možné. Na víkendové emaily odpovídáme následující pracovní den. 
 • Tel.: 
  606 136 297
  Na telefonu jsme pro Vás k dispozici každý pracovní den od 9:00 do 17:00 hod. Pokud se nám náhodou nemůžete dovolat nezoufejte, zavoláme Vám zpátky :)
 • Adresa kanceláře:
  Politických vězňů 911/8,
  Praha 1,  5. patro, č. dveří 602. 

  V kanceláři jsme pro Vás k dispozici pondělí - pátek od 12:00 do 17:00 hod. 
  Vaší návštěvu prosím předem ohlaste emailem či telefonicky. 
  Děkujeme Vám.

Ochrana osobních údajů